HÁJE – KUNRATICE 5:1 (2:0) : KUNRATICKÉ FOTBALOVÉ BAROKO

Po povedeném výkonu a překvapivé domácí výhře s juniorkou Vyšehradu nastupovaly Kunratice k zápasu na hřišti Hájů v dobrém rozpoložení. Hostující tým byl odhodlaný navázat na domácí vítězství a na umělce v Hajích plně bodovat.

Opakovat dobré výkony však je pro Kunratické hráče nepřekonatelný problém.

Do zápasu vstoupili s větším držením míče hosté, jejichž hra však byla hodně pomalá a bez nápadu. Navíc se do kunratické kombinace vloudilo spoustu chyb a domácí hráči pak podnikali nepříjemné brejky do rychlostí ne zrovna vynikající hostující obrany. Hosté hráli příliš profesorky a opět se ukázalo, že hra proti defenzivně laděnému soupeři jim dělá velké starosti.

A tak hosté na domácí obranu ani moc nebušili, spíš tak nesměle klepali, navíc bez většího efektu. A tak se po půlhodině hry zákonitě z jednoho z brejků prosadil soupeř. Balon se po rychlém úniku dostal na vápno k Souchovi, který jednoduchým zaseknutím obalamutil snad tři kunratické obránce. Řezáč byl proti jeho střele k tyči bezmocný – 1:0.

Na obrazu hry se nic neměnilo. Háje se zaujetím bránili a hosté bez většího pohybu obehrávali domácí vápno. Kunratice se za celý první poločas dostaly jen k několika dalekonosným a nepřesným střelám Vostárka, to hosté udeřili těsně před pauzou podruhé. Nejdříve Řezáč skvěle vychytal v samostatném úniku Látala. Jenže kunratické obrana laxním přístupem umožnila vystřelit Dubovi, který se trefil přesně do šibenice a gólem do šatny navýšil domácí vedení – 2:0.

V kabině Kunratic byla o poločasové přestávce logicky bouřka. Při nástupu do druhé půle to však vůbec nebylo znát a hned po příchodu z kabin inkasovali hosté třetí branku. Rozhodčí nejdřív otočili na půlce hřiště aut a hostující hráči reagovali spíš na rozhodčí než na hru, z čehož resultoval další nebezpečný domácí útok. Když se k tomu připojilo promáchnutí nešťastníka Třešňáka, byla z toho gólová šance. Tu ještě skluzem na poslední chvíli zmařil Vacík, ale balon se odrazil k dalšímu nepokrytému domácímu hráči a Vostrovský se nemýlil – 3:0.

Až pak se Kunratice probraly a během čtvrt hodiny mohlo být vyrovnáno. První se ocitl v dobré šanci nováček v Kunratickém dresu Sklenář, svou šanci ale zahodil. Poté měl stoprocentní šanci i Hajduch po zmatcích v domácí rozehrávce, trefil však jen břevno. Další Sklenářova střela mířila těsně vedle a do třetice Sklenář tentokrát zakončoval nedůrazně. Neujala se ani Vostárkova střela z vápna, která mu sjela po nártu.

Nakonec se přeci jen dočkal Sklenář, který opět nezakončoval přesvědčivě, ale nakonec balon dotlačil z malého vápna do branky – 3:1. Domácí tlak však výrazně utlumila další minela na středu hřiště, kdy po rychlé ztrátě využili domácí další brejk. Konkrétně to byl Skirdov, který prostřelil Řezáče – 4:1. Poté se utkání změnilo v souboj mezi Řezáčem a domácími útočníky, kteří na něj chodili z brejků neustále sami. Kunratický gólman si tak musel připadat spíše jak hokejový gólman, byl však úspěšný.

Inkasoval až v poslední minutě utkání, kdy na rychle rozehraný roh nereagoval nikdo v kunratickém dresu a následný střílený centr se odrazil od Hovorky za bezmocného Řezáče – 5:1. Kunratice tak opět nedokázali navázat na dobrý výkon z minulého kola a nabízí se tak přirovnání k dílu Roberta Louise Stevensona – Jekyll & Hyde.

Sestava: Řezáč – Třešňák, Cihelka, Čermák (83‘ Rožníček), Půlpán – Hajduch, Vostárek, Mareš, Vacík (86‘ Ron) – Vala, Sklenář

Branky: 30‘ Soucha, 45‘ Dub, 46‘ Vostrovský, 79‘ Skirdov a 88‘ Hovorka – 70‘ Sklenář