KUNRATICE – UHŘÍNĚVES 5:2 : DALŠÍ PŘESVĚDČIVÁ DOMÁCÍ VÝHRA

Výkony Slovanu jsou opravdu jako den a noc. Po výhře nad favorizovaným Vyšehradem odevzdali hráči Kunratic všechny tři body na hřišti průměrných Hájů. V dalším zápase chtěli hráči potvrdit domácí neporazitelnost a porazit Uhříněves, která byla té doby o bod před nimi. Do sestavy se vrátili Holas, Růžička a Švertšal, naopak chyběl nemocný Půlpán.

Zápas začal vzájemným oťukáváním, které však netrvalo moc dlouho. První velkou příležitost měli navíc hosté, když se po rohovém kopu dostal jeden z hostujících hráčů do zakončení ve vyložené pozici. Jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti však skvěle zachytil Pajaziti. Ten si pak sám přidělal poblémy, když při rozehrávce zaváhal a daroval míč Albovi, jeho zpětný míč však zachytil ve vápně Čermák.

A tak přišla branka na druhé straně, když Vala vysunul obloučkem za obranu Hajducha a ten přehodil brankáře – 1:0. Poté se hrálo dál zajímavé utkání, ve kterém domácí kontrolovali střed hřiště a hosté hrozili rychlou ofensivou a nakopávanými míči. Po střetu Cihelky s Albou se hosté dokonce dožadovali penalty, rozhodčí však posoudil jejich střet jako povolený.

Domácí spoléhali na rychlé kraje a kombinace ve středu pole, hostující obraně zatápěl zejména Hajduch. Druhou branku však dali domácí po trestuhodné ztrátě hostí při rozehrávce. Mareš pak v brejku posunul míč do strany právě na Hajducha a ten našel precizní přihrávkou před prázdnou brankou Valu, který neměl problém nastavit nohu – 2:0.

Ledová sprcha přišla pro Uhříněves hned o dvě minuty později, když Holas už trochu ze zoufalství posunul míč na střed hřiště, kde si ho vzal Vostárek a nádhernou střelou ze třiceti metrů přidal třetí branku – 3:0. Do konce půle se již nic zajímavého nestalo, a tak šli domácí do kabin podstatně veselejší než před týdnem na Hájích.

Druhý poločas začal tlakem hostujícího týmu, který z něj však nic nedokázal vytěžit, a tak se defakto hned vzápětí prosadil po dobře provedeném brejku už ve velmi jednoduché situaci Holas – 4:0. Poté se hrálo víc ve středu hřiště. Hoté byli aktivnější a snažili se s utkáním něco udělat, domácí se víc stáhli a čekali na další brejky.

Dlouho se však nedařilo ani jednomu týmu dostat se do lepšího zakončení. To se povedlo až znovu domácím po rychlé brejkové akci, kdy Hajduch našel před odkrytou brankou opět Holase a ten před prázdnou brankou neměl problém zatlouct pátý hřebíček do hostující rakve – 5:0. Domácí tak kráčeli za dalším vítězstvím.

Na konci zápasu si však Kunratice trošku zkazily dojem, když si nechaly dát dvě branky v posledních minutách. Nejdříve se prosadil proti bezmocnému Pajazitimu Stonawski – 5:1. Vlastně hned vzápětí unikl domácí obraně Šimon, obešel vyběhnuvšího Pajazitiho a podtrhl gólový účet na konečných 5:2. Kunraticím se tak povedl i další domácí zápas a budou vyhlížet také nějaké venkovní vítězství. Pokusí se o něj hned v dalším zápase na hřišti Troji.

Sestava: Pajaziti – Švertšal, Čermák, Cihelka, Růžička – Hajduch (87′ Ron), Vostárek (86′ Třešňák)a, Mareš, Vacík (72′ Řezáč) – Vala, Holas (80′ Sklenář)

Branky: 11′ Hajduch, 37′ Vala, 39′ Vostárek, 52′ a 76′ Holas – 88′ Stonawski, 89′ Šimon