TROJA – KUNRATICE 6:2 (3:0) – DALŠÍ VENKOVNÍ UTRPENÍ

Po přesvědčivém výkonu a vítězství chtěli hráči Kunratic vydolovat body i z venkovního hřiště. Proti nim však stál jednak silný soupeř a jednak statistika. Kunratice prostě venku nebodují a i výkony jsou na venkovních hřištích většinou tristní. Tentokrát tomu přispěl i poměrně rozsáhlý počet absentujících hráčů. Kromě disciplinárně zlynčovaného Poláka chyběl i nemocný Půlpán, studující Růžička či pracovně vytížený Švertšal.

Už začátek utkání naznačil, že Kunratice venku nehrají v dobré formě. Míč hráče moc neposlouchal a spoustu hráčů trápilo i špatné obutí. Domácí tak ani nemuseli moc čekat na šance a z brejků trápili klasicky vyšší rychlostí hostující obranu. Pajaziti však byl několikrát proti a v nebezpečných situacích soupeřovo hráče vychytal.

Kunratická hra byla pomalá, neefektivní, nepřesvědčivá. Hosté navíc dělali ohromné množství nevynucených chyb a soupeře nedokázali výrazněji zaskočit. Troja nehrála nikterak nadstandardní fotbal, ale v zásadě jednoduchým stylem a sázkou na rychlost byla rozhodně nebezpečnější. Aní Kunratice ale nebyly úplně bez šancí. V té největší však Hajduch v samostatném úniku brankáře z mírného úhlu nepřekonal.

Utkání zlomil konec prvního poločasu, ve kterém hosté naprosto vyhořeli. Nejprve se z úniku proti špatně reagující obraně prosadil Škorpil – 1:0. Za pět minut z téměř identické situace navýšil domácí vedení Rollinger – 2:0. A do kabiny přišla třetí rána, když se po rohovém kopu prosadil na hranici malého vápna Bauer – 3:0. Do kabin se tak šlo za vysoce nepříznivého stavu pro Kunratice.

Pokud Slovan uvažoval o tom, že v druhé půli zkusí se zápasem něco udělat, tak přišlo rychlé vystřízlivění. Stačila jedna minuta a po standardní situaci a nepochopitelné laxnosti v obraně Kunratic dorazil napotřetí míč za bezmocného Pajazitiho Frolík – 4:0. O osudu zápasu tak bylo víceméně rozhodnuto.

Kunratice se pak přece jen snažily hrát a naopak Troja zvolnila. Po hodině hry se tak po pěkné akci prosadil křižnou střelou na zadní tyč Hajduch – 4:1. Netrvalo dlouho a zápas mohl být ještě zajímavý. Ale Valovu individuální akci nadvakrát vychytal domácí brankář. Naopak na druhé straně po až komediální nedohodě mezi Pajazitim a Třešňákem skóroval v jednoduché pozici Veselý a definitivně zlomil hostující odpor – 5:1.

Za dalších pět minut navíc Kunratice opět inkasovaly po rohovém kopu. Svůj druhý gól v zápase vstřelil Frolík a mít trenér Truneček u sebe bílý ručník, asi by ho hodil na hrací plochu – 6:1. Bílý ručník ale neměl, tak zvolil neortodoxní tah a vzhledem k prázdné lavičce náhradníků postavil sám sebe. Nakonec se mu i po přihrávce Valy podařilo skórovat a uzavřít účet zápasu na konečných 6:2 pro domácí.

Kunratice tak opět venku děsivě selhaly a nenavázaly na dobrý domácí výkon a výsledek. Domácí se naopak výhrou posunuli před hosty. Oba týmy okupují střed tabulky. Pokud v něm však Kunratice chtějí zůstat, musí v příštím zápase na domácí půdě porazit nevyzpytatelné Kolovraty.

Sestavy: Pajaziti – Sklenář (76′ Truneček), Cihelka, Čermák, Vacík – Hajduch, Vostárek, Mareš, Holas – Vala, Lendor (64′ Třešňák)

Branky: 38′ Škorpil, 43′ Rollinger,, 45′ Bauer, 46′ a 71′ Frolík, 66′ Veselý – 60′ Hajduch, 89′ Truneček