KUNRATICE – KOLOVRATY 3:7 (1:3) – PŮLPÁNŮV HATTRICK DOMÁCÍ NESPASIL

Po tradičním venkovním výprasku nastoupil hráči Kunratic k domácímu utkání proti Kolovratům a čistě statisticky se dalo očekávat vysoké vítězství domácích, série střídavých vysokých výher a proher však byla přerušena pro Kunratice ve špatný moment, jelikož místo výhry přišla druhá drtivá porážka v řadě a domácí diváci neměli moc mít z čeho radost.

Začátek utkání začaly Kunratice kombinační hrou, kdy více držely míč na kopačkách, ale nepřesnostmi umožňovaly rychlým ofenzivním hráčům Kolovrat spoustu nebezpečných výpadů, se kterými si domácí obrana nevěděla rady. A tak už v osmé minutě inkasovala. Uniknuvšího hostujícího útočníka ještě výborně vychytal Řezáč, jenže míč vyrazil jen do dobíhajícího Půlpána, který si ho srazil do vlastní branky – 0:1.

Poté se hrálo dlouho spíš ve středu hřiště. Ani jeden tým si moc nadějných akcí nepřipravil a pro diváka tak mohlo být nejzajímavější snad proměnlivé počasí, které toho, co se týče zvratů a napětí nabídlo možná víc než samotný zápas. Domácí se do moc kloudných akcí nedostali a nadějný přímý volný kop poslal Půlpán jen dvakrát do zdi.

A tak udeřili opět hosté a opět z rychlého brejku, kdy po ztrátě míče až příliš lehce vyšachovaná domácí obrana v podstatě jen přihlížela jak Marc zakončuje akci do prázdné brány mimo dosah bezmocného Řezáče – 0:2. Domácím svitla naděje hned po chvíli, když po faulu na Holase zahrávali další přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti. Vala sice trefil jen zeď, ale nejrychleji se zorientoval Půlpán a trefil se tentokrát do správné branky – 1:2.

Ještě do poločasu však bylo v domácím táboře zas o něco pochmurněji. Nejen, že byli domácí dopředu v podstatě bezradní, ale kupili chybu na chybu i vzadu. Po jedné takové si centr na střed vápna našel mezi Čermákem a Růžičkou Kalenda a krásným volejem poslal hosty zpět do dvoubrankového vedení – 1:3. Do kabin tak odcházeli výrazně veselejší hosté.

A hned, co začala druhá půle, vypadalo to s domácími ještě hůř. Balon za obranu našel Lechnera, který počtvrté propálil Řezáče – 1:4. Tentokrát však je kromě domácí obrany na vině i rozhodčí, jehož průkopnický a svérázný výklad pravidla o ofsajdu překvapil všechny zúčastněné. To však nic nemění na tom, že výkon, který předváděli domácí fotbalisté, snad ani nezasluhuje komentář.

Hra se domácím totálně sesypala. Hráči kupili chybu na chybu a nejeden divák při pohledu na domácí bídu musel propadat zoufalství nebo smíchu. A tak si další sólíčko na již pochopitelně vzteklého Řezáče střihl Kalenda a přidal svůj druhý gól v zápase – 1:5. O několik minut později po Valově přihrávce utekl Půlpán a snažil se střelou na přední tyč alespoň držet polámaný prapor cti nad hlavou – 2:5.

Co to však bylo platné, když hned za minutu po další sérii chyb v domácí defenzivně přidal šestou hostující branku Marc. Zápas pak už neměl tempo ani náboj. Zbědované domácí ještě jednou potrestal Kalenda, který tak završil hattrick – 2:7. Domácí nakonec ještě alespoň snížili, když hattrick završil po Marešově přihrávce i Půlpán, radost z něj ale asi moc neměl – 3:7.

Kunratice tak totálně selhaly doma a budou muset bodovat venku v dalším utkání na hřišti Pragy, která po otřesném vstupu do soutěže poslední dobou body sbírat začala, a tak je tam opět nečeká nic jednoduchého. Hosté si venkovní výhrou zajistili poměrně klidný zbytek podzimu, když okupují vyšší střed tabulky.

Sestava: Řezáč – Růžička, Cihelka, Čermák, Půlpán – Vacík (80‘ Pajaziti), Mareš, Vostárek (76‘ Sklenář),Třešňák (62‘ Lendor) – Vala, Holas

Branky: 33‘ 64‘ a 88‘ Půlpán – 8‘ Půlpán (vlastní), 31‘ a 65‘ Marc, 42‘, 56‘ a 78‘ Kalenda, 47‘ Lechner