PRAGA – KUNRATICE 4:3 (2:1) – ŠPATNÁ PRVNÍ PŮLE ZNAMENÁ DALŠÍ PORÁŽKU

Kunraticím se nedaří. Výsledkovou krizi se jim nepodařilo zažehnat ani na půdě Pragy, která byla doposud za nimi. To je pro Kunratice nepříjemnost, jelikož ještě budou mít co dělat, aby si zajistily klidnou zimu. První komplikace přišly již před zápasem, když udělal trenérovi Trunečkovi čáru přes rozpočet nepříchod Švertšala, na poslední chvíli tak došlo ke škatulatům v sestavě.

Samotný zápas na těžkém terénu nenabídl v první půli žádnou velkou pokoukanou. Domácí však byli běhavější a bojovnější, a tak měli v prvním dějství mírně navrch. Kunratice srážely chyby v kombinaci a to už na vlastní polovině, hráči Pragovky tak podnikali nebezpečné brejky a gólman Pajaziti se určitě nenudil.

Vzhledem k průběhu utkání tak šli možná trochu překvapivě do vedení hosté. A bylo to po ztrátě domácích ve středu hřiště, k balonu se dostal Vacík, který našel Lendora. Ten poslal skákající míč obloučkem přes vyběhnutého gólmana a Kunratice tak vedly – 0:1. Lepší ale nebyly, nemastným neslaným výkonem si naopak koledovaly o vyrovnání.

To přišlo v nejméně očekávané chvíli. Hosté pokazili rozehrávku vlastní útočné standardní situace a domácí podnikli rychlý brejk. Lendor se snažil zastavit domácího útočníka na poslední chvíli skluzem, ale balon netrefil. Zato trefil nohy soupeře, a tak následovala penalta a žlutá karta. První penaltu zápasu proměnil přesvědčivě Švec – 1:1.

Domácí měli stále mírně navrch. Pomáhaly jim hloupé chyby hostujících hráčů a větší ochota podstupovat souboje. Nakonec se dočkali hráči Pragovky i druhé branky. Když opět po trestuhodné chybě v obraně dostal příležitost vystřelit Mazanec a šajtlí z úctyhodné vzdálenosti překvapil Pajazitiho – 2:1. Do konce poločasu již branka nepadla a určitě spokojenější mohli do kabin odcházet domácí.

Do druhé půle vstoupil daleko lépe tým Kunratic, který se začal daleko lépe pohybovat a pomalu zatlačoval soupeře na jeho polovinu. Dlouho to však ke kýženému vyrovnání nevedlo, ale ani soupeř nevyužil své ojedinělé brejky. Po hodině hry nakonec utíkal po Marešově vysunutí sám na brankáře Půlpán, který byl v pokutovém území faulován, a následovala druhá penalta utkání. Tu se štěstím proměnil Vala a bylo vyrovnáno – 2:2.

Zdálo se, že hosté půjdou za vítězstvím, jenže další mezery v obraně zradily jejich snahu. Nejdříve zahrávali domácí třetí penaltu zápasu po diskutabilním faulu Cihelky na hranici vápna. Švec zamířil do stejného místa a překonal Pajazitiho i podruhé – 3:2. A poté využil nedůraz a laxnost kunratických obránců Röhrich a dal domácím už dvoubrankové vedení – 4:2.

Hosté si pak vytvořili drtivý tlak a hned za pět minut snížil povedenou střelou z hranice vápna Vala – 4:3. Další šance ale zůstaly nevyužity. Tu největší měl asi po centru Hajducha Řezáč, ale sám před skoro odkrytou brankou mířil jen do domácího gólmana. Domácí tak na konci ubránili těsnou výhru a potvrdili výsledkové zlepšení z posledních týdnu. Zato Kunratice prohrály potřetí v řadě a v dalším domácím utkání proti poslední Dubči musí bodovat naplno.

Sestava: Pajaziti – Vostárek, Čermák, Cihelka, Půlpán – Hajduch, Mareš, Vala, Vacík – Lendor (68‘ Sklenář), Polák (46‘ Řezáč)

Branky: 17‘ a 68‘ Švec (obě z pen.), 33‘ Mazanec, 72‘ Röhrich – 12‘ Lendor, 58‘ (z pen.) a 77‘ Vala