HOSTIVAŘ – KUNRATICE 0:1 (0:1) – PRESTIŽNÍ ZÁPAS ROZHODL PŮLPÁN

Kunratice po domácí výhře nad poslední Dubčí tentokrát zavítaly na hřiště týmu z opačného pólu tabulky, když je přivítal nedávný lídr soutěže z Hostivaře. Hostivař přišla o vedení v tabulce právě v posledním zápase, kdy překvapivě remizovala na půdě Pragovky a pokud chtěla držet krok s duem Březiněves – Vyšehrad, musela bezpodmínečně vyhrát.

Do zápasu také vstoupila daleko aktivněji a hráči Kunratic, zaskočeni náročnou nátlakovou hrou soupeře, kupili v prvních patnácti minutách chybu za chybou. Co to však bylo domácím platné, když na brankové čáře doslova čaroval Řezáč. Když se k tomu přidala střelecká nemohoucnost domácích útočníků, Kunratice úvodní nápor i s trochou štěstí přestály.

Na Řezáčovi si postupně vylámali zuby v samostatném úniku Nebřenský a Proskočil. Poté Řezáč tygřím skokem vyrazil ze šibenice hlavičku Kuděje a následná dorážka mířila mimo branku. Pazderovu hlavičku do protipohybu opět vykopl Řezáč, a když se k Proskočilovi odrazil míč po standartní situaci na malé vápno, domácí hráč zakončoval v krkolomné pozici nedůrazně.

Až poté začali hrát i hosté, ale Marešova sražená střela Strazzerovi moc starostí nenadělala. Na druhé straně vstřelil první branku utkání exkunratický Kuděj, ta mu však pro ofsajd nemohla být uznána. Tak si vzal taktovku do ruky kunratický kapitán Cihelka a narýsoval milimetrovou průnikovou přihrávku na Hajducha, jehož střílený centr trefil exkluzivním volejem z těžké pozice Půlpán. Strazzer se nestihl přemístit a zápletka byla na světě – 0:1.

Domácí inkasovaný gól zaskočil a hra se vyrovnala. I kvůli těžkému terénu se hrál spíše soubojový fotbal v dobrém tempu. Hru obou týmů naopak brzdily nepřesnosti a tak se do konce prvního poločasu na hřišti nedělo nic, co by mělo jednomu nebo druhému gólmanovi způsobit vrásky na čele. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

I do druhé půle se pokusili domácí, okysličeni dvěma střídáními, vletět jako do té první. To se jim ale už zopakovat nepodařilo a i přes velkou výškovou převahu si nedokázali vytvořit žádnou větší šanci ani ze standardních situací. Čas hrál ve prospěch Kunratic, domácí v optickém tlaku bez většího efektu nedokázali Řezáče více zaměstnat. Naopak hosté podnikali do čím dál otevřenější obrany Hostivaře nebezpečné kontry, které vinou špatných řešení nedotáhli do zdárnějšího konce.

Hráči Hostivaře, vědomi si fatálnosti případné bodové ztráty v tomto utkání, znejistěli a velké množství nepřesností je už ani nepustilo do nějakého většího tlaku. A když už se domácí dostávali do zajímavých pozic, jejich řešení nebylo optimální a dobře pozičně hrající hostující obrana už žádnou velkou chybu dopustit nechtěla. Daleko blíže brance tak byli hosté, ale Holas mířil z hranice vápna vysoko nad a míč po Hajduchově střele doskotačil jen vedle tyčky Strazzerovy branky.

Posledních deset minut už hrála Hostivař vabank, bušila do domácí obrany jako hluchý do vrat, ale kromě dvou závarů se k ničemu pořádnému nedostala. Nastavený čas už odehráli hosté daleko od své branky a po závěrečném hvizdu mohli zvednout ruce nad hlavu. Kunratice tak po Vyšehradu porazily i dalšího žhavého kandidáta na boj o postup do přeboru a mohou jen litovat zbytečných ztrát s papírově slabšími mančafty.

Sestava: Řezáč – Vostárek (69‘ Lendor), Čermák, Švertšal, Vacík (64‘ Polák) – Hajduch, Cihelka, Mareš, Půlpán – Vala, Holas

Branka: 26‘ Půlpán