KUNRATICE – BŘEZINĚVES 2:2 (0:2) : BODOVÝ COMEBACK ŘÍDIL HAJDUCH

Po blamáži ve Strašnicích nastupovaly Kunratice na umělé trávě na Mikulovce proti lídrovi soutěže, který v dosavadním průběhu ztratil jen ve dvou zápasech. Bodovat se suverénem soutěže je samo o sobě nadmíru složitý úkol, zvlášť když se v den zápasu kuriózním způsobem zranil středopolař Vala, kterému spadl na nohu notebook. Na kraj obrany se tak postavil veterán Lipold.

Hned úvod utkání však ukázal, že Kunratice nehodlají dát Březiněvsi nic zadarmo. Domácí velkou aktivitou a napadáním vysoko na polovině soupeře získali herní převahu a Březiněves v úvodních minutách působila zaskočeným dojmem. A tak přišly i šance. V první velké se ocitl Holas, ale křižnou střelou na zadní tyč neuspěl.

Domácí dál hráli velmi povedené utkání a hosté spíše čekali, jak se bude zápas dál vyvíjet. To se jim mohlo zle nevyplatit, ale Vostárkovu pumelici vyrazil hostující gólman na břevno a Alba v krkolomné pozici na malém vápně sám před prázdnou bránou potvrdil, že nemá zrovna optimální formu. Domácí pokračovali v aktivním fotbale, ale do hry se postupně dostávali i hosté, kteří se snažili využít chyby v domácí obraně.

Nakonec ale po hraničním zákroku na stopera Holase a pohotovém zakončení Fialy šel do vedení favorit z Březiněvsi – 0:1. Kunratice to trochu rozhodilo a netrvalo dlouho a inkasovaly podruhé. I tentokrát hodně lacino, když po výkopu Řezáče se míč vrátil za domácí obranu, kde dostal míč naservírovaný jako na zlatém pod nose před prázdnou bránu Hrdlička a zvýšil vedení hostí – 0:2.

Konec poločasu přinesl kontroverzní moment, když rozhodčí neviděl či neodpískal evidentní penaltový zákrok na Hajducha. Domácí se hodně zlobili, to ale nevěděli, že nejlepší karty má kunratický pravý záložník schované ještě v rukávu. Každopádně do kabin se odcházelo za poločasového stavu 0:2.

I v druhé půli se hrál velmi dobrý fotbal, ve kterém domácí tlačili a otvírali hru a hosté čekali na chyby a chodili do nebezpečných brejků. Dlouho však byly obě branky zakleté. Domácí hru čím dál více otvírali a museli riskovat, což znamenalo, že na brankové čáře musel v několika případech kouzlit Řezáč. Domácí se v koncovce trápili a hosté nakládali se svými šancemi bohorovně.

Když už se zdálo, že Březiněves neproměněné tutovky mrzet nebudou, narýsoval Alba parádní kolmici za hostující obranu na naběhnuvšího Hajducha, který překonal povedeným obloučkem hostujícího brankáře a pět minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje na zvrat v utkání – 1:2. Pokud by se dalo říct, že Hajduch prvním gólem vytáhl eso z rukávu, tak už v nastaveném čase vyložil žolíka, když si třicet metrů od branky soupeře převzal míč a poslal pozdrav s věnováním na hostující branku. Hostující gólman neměl šanci na střelu dosáhnout a comeback byl dokonán.

Domácí tak dokázali i přes nepříznivý vývoj zápasu obrat o body velkého favorita na postup do přeboru a zčásti tak odčinit fiasko z minulého kola. Cílem do dalších zápasů tak bude navázat herně na povedený výkon a nepředvést jeden z dalších výkonnostních výkyvů, kterých již bylo v právě probíhající sezoně víc než dost.

Branky: 85‘ a 90‘+1 Hajduch – 33‘ Fiala, 40‘ Hrdlička

Sestava: Řezáč – Vacík, Cihelka, Holas, Lipold – Půlpán, Mareš, Mičica (76‘ Sklenář), Hajduch – Vostárek (90‘ Bouček), Alba