VYŠEHRAD – KUNRATICE 5:0 (2:0) – PRODLOUŽENÁ JÍZDA NA VYŠEHRADSKÉM KOLOTOČI

Kunratice, které v minulém kole porazily na svém hřišti tým Bohnic, nastupovaly v dalším utkání proti rezervě Vyšehradu s vědomím, že týmy ze středu tabulky pravidelně bodují. Proto hosté tajně doufali v bodový zisk i přes to, že Vyšehradské Áčko hrálo ráno a dala se tak čekat určitá personální infuze. V parném, skoro až letním, počasí se však dá kunratické snažení spíše charakterizovat jako boj s větrnými mlýny.

Domácí od začátku zápasu převzali iniciativu, drželi míč a rychle přesouvali těžiště hry. Hosté absolvovali v podstatě takový malý kondiční trénink, ve kterém se snažili v bloku přesouvat a eliminovat nebezpečí, které se valilo na kunratickou branku ze všech stran. Nějakých dvacet minut se jim to dařilo, ale dopředu se hosté dostávali spíše sporadicky a ani nedokázali podržet v delších časových úsecích míč tak, aby si trochu odpočinuli.

Kunratická obrana tak začala být velmi rychle přetížená, když zejména hostující krajní obránci horko těžko naháněli Vyšehradská křídla po dlouhých křižných pasech. Přesto do vedení mohly jít Kunratice, když Alba postupoval z poloviny hřiště sám na domácího brankáře, správnou chvíli k zakončení však prováhal a pokus o přehození brankáře z velké blízkosti mu nevyšel.

Tak se vedení ujali domácí. Když si přetažený centr našel mezi nedůraznými kunratickými obránci na zadní tyči Rossman a jeho nepříliš povedená střela doskákala s pomocí tyče za bezmocného Řezáče – 1:0. Za chvíli na tom byli hosté ještě hůř. Když tentokrát po akci na druhé straně hřiště centroval jeden z domácích hráčů před bránu a míč si do vlastní sítě znovu o tyč nešťastně srazil Cihelka – 2:0.

Domácí to ještě více nakoplo, zatímco s hosty studená sprcha zamávala, a tak musel začít čarovat Řezáč, který své spoluhráče v několika příležitostech podržel. A div, že se do kabin nešlo za daleko dramatičtějšího stavu, když nepřesnou domácí rozehrávku vystihl Vostárek, našel Hajducha, který si ještě poradil s posledním obráncem, ale sám před brankářem zakončil zbrkle, slabě a nepřesně.

Odchod do kabin tak byl jednoznačně veselejší pro domácí. A i nástup do druhé půle jasně ukázal, že se obraz hry měnit nebude. Lépe trénovaní domácí hráči na rozpálené umělce stále lehkonoze kmitali, zatímco hosté postupně uvadali a vedle svého soupeře vypadali, jak kdyby měli na nohách závaží. Není tak divu, že hned po pěti minutách hry přidal třetí branku Šlegl – 3:0.

Dál se hrálo v podstatě na jednu branku a o výsledku utkání nikdo ani nepochyboval. Zvlášť když domácí sklenář na malém vápně zahodil nezahoditelné, když se dobře dostal k brankářem vyraženému balonu. Pravou nohou však trefil míč jen do své levé nohy a od té se míč odrazil mimo nebezpečný prostor. Tato situace jako by přesně vystihovala kunratickou bezradnost.

S chutí hrající domácí na konci utkání přidali ještě dvě branky. Nejdříve se trefil Junek a účet utkání uzavřel minutu před koncem Filip. Výsledek zápasu tak skončil pro hosty nelichotivou porážkou 5:0. V dalším utkání přivítají Kunratice na vlastním hřišti Háje, které mají na jaře formu a šplhají se tabulkou vzhůru.

Sestava: Řezáč – Vacík, Bouček, Holas, Cihelka, Půlpán – Hajduch, Vala, Mareš, Vostárek – Alba

Branky: 25‘ Rossman, 29‘ Cihelka (vlastní), 51‘ Šlegl, 81‘ Junek, 89‘ Filip