KUNRATICE – HÁJE 2:0 (2:0) : ŘEZÁČ A ALBA JAZÝČKEM NA VAHÁCH

Po výprasku od prvního Vyšehradu nastupovaly Kunratice k důležitému a zároveň velmi obtížnému zápasu na domácí půdě proti Hájům, které na jaře ukazují velmi dobrou formu, když z dosavadních zápasů ztratily jen v zápase na hřišti druhé Březiněvsi. Kunratice zase mohla hřát bilance na vlastním hřišti, kde body ztratily také pouze s Březiněvsí za remízu.

A hned úvod zápasu vyšel Kunraticím dokonale, když Řezáčův výkop našel Albu, který vyzrál na celou obranu Hájů a umístěnou střelou nedal brankáři šanci zasáhnout – 1:0. Kunraticím branka logicky hodně pomohla a domácí hráči v dobrém pohybu soupeře vysokým napadáním nutili hostující obránce k chybám.

Hosté mohli přesto vyrovnat, když po laciné chybě v domácí obraně musel svůj tým podržet tváří v tvář hostujícímu útočníkovi Řezáč. Jinak ale hrály zejména Kunratice, které byly v prvním poločase lepším týmem. Sám na bránu se po rychlé kombinační akci domácích řítil Hajduch, i hostující gólman ale ukázal, že se na něj může tým spolehnout.

O chvíli později to však už neplatilo, když dostal hodně prostoru v soupeřově vápně Alba a svým druhým gólem v zápase dal svému týmu dvoubrankový náskok – 2:0. A mohlo být ještě veseleji, ale mladíčka Rona nejdřív ve vyložené příležitosti zradilo zpracování a o chvíli později stejný hráč sám před brankářem tak dlouho váhal, že se v podstatě ani k zakončení nedostal. Hattrick mohl završit Alba, ale mířil těsně vedle, a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

Druhá půle však byla zrcadlově odlišná od té první. Kunratičtí sice nezačali špatně, ale v parném nedělním odpoledni jim rychle docházely síly a soupeř začal postupně mít převahu. Pravdou zůstává, že utkání mohl definitivně rozhodnout Hajduch, který opět postupoval sám na brankáře, v rozhodující chvíli však nechal míč za sebou a tak byla celá akce nebezpečná spíš pro jeho samotného.

A Háje začaly zlobit. Do už zdaleka ne tak kompaktního kunratického bloku mířil jeden útok za druhým. Co to však bylo Hájům platné, když na brankové čáře kouzlil Řezáč, který chytil hned několik brankových příležitosti soupeře. A co nepochytal Řezáč, to zcela bez úspěchu zakončovali hostující střelci daleko mimo branku.

Kunratická aktivita opadla a domácí podnikali spíš občasné rychlé brejky, které sice působily nebezpečně, ale uklidňující třetí branku domácí nedali. A tak se hrálo drama až do posledních minut. Domácí obrana však nakonec velký tlak soupeře přestála a Kunratice si tak zachovaly domácí jarní neporazitelnost. Navíc si připsali důležité tři body do tabulky a zůstávají tak na šestém místě.

Zápas dvou poločasů se však odehrál již před 14 dny proti Bohnicím, kdy domácí ze zápasu vyšli také vítězně, ale s podobnými problémy. Ukazuje se, že zejména po kondiční stránce tým vinou neurovnané zimy není ideálně připraven a náročný herní styl nevydrží praktikovat celý zápas. V dalším utkání zavítají Kunratice na hřiště Uhříněvsi, což bude pro některé zúčastněné zásluhou předchozího působení pikantní zápas.

Sestava: Řezáč – Půlpán, Cihelka, Holas, Vacík (84‘ Lipold) – Ron (71‘ Sklenář), Mareš, Vala, Hajduch – Vostárek (90‘ Bouček), Alba

Branky: 2‘ a 25‘ Alba