KUNRATICE – TROJA 5:5 (2:1) – GÓLOVÉ MANÉVRY NAKONEC BEZ VÍTĚZE

V dalším domácím zápase přivítaly Kunratice na svém hřišti Troju, která sice v tabulce nefigurovala nikterak vysoko, ale její aktuální forma nebyla vůbec zlá, když z posledních pěti zápasů třikrát vyhrála. Kunratice však také potvrzovaly zlepšenou formu a do zápasu šli s vědomím, že v případě výhry by se posunuly na čtvrté místo v tabulce.

Začátek zápasu však byli aktivnější hosté, kteří podnikali zejména vzdušné nálety na domácí branku. Díky množství rohových kopů a výškové převaze tak měli hráči Troji na hlavě hned z úvodu zápasu dvě brankové příležitosti. Ty ale neproměnili. A tak přišel jako blesk z čistého nebe protiútok domácích, Hajduch namazal Valovi a ten se trefil přesně tak, jak bylo potřeba – 1:0.

Kunraticím gól pomohl více do hry a hra se vyrovnala. Jenže přišel další rohový kop, na který si tentokrát zcela neobsazen naskočil Štrancl a vyrovnal skóre utkání – 1:1. Poté však Kunratice pomalu přebíraly iniciativu a začaly být nebezpečnější. I rohy na druhé straně byly velmi nebezpečné, a moc nechybělo k tomu, aby se Alba neprosadil přímo z jeho rozehrávky.

Nakonec ale strhl vedení na stranu Kunratic jiný střelec. Valův centrovaný míč přelétl všechny hráče ve vápně, až na Hajducha, který z voleje umístil míč přesně k tyči a nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:1. Kunratice pak ještě nevyužily jednu dvě dobré příležitosti k uklidnění utkání a do kabin se tak šlo za těsného vedení domácích.

Druhá půle by se dala charakterizovat jako velká zkouška nervových soustav snad všech zúčastněných, nejvíce však pochopitelně trenérů obou mužstev. Lépe sice začaly Kunratice, ale třetí branku nepřidaly a pak hodně lacino inkasovaly už v druhém zápase za sebou po autovém vhazování. Tentokrát se jednalo o dlouhý aut do vápna, který si našel Veselý a silou vůle ho dotlačil do sítě – 2:2.

Druhý poločas postupoval a oba týmy jako by s postupem času zapomínaly bránit, a tak šance střídala šanci. Nejdříve mohli udeřit domácí, ale Mareš Albův nástřel do brány umístit nedokázal. A tak se prosadil soupeř. Po centru ze strany se prosadil Zubatý a Troja poprvé v zápase vedla – 2:3. Neuběhlo ani pět minut a po téměř identické situaci Troja navýšila vedení, když se prosadil Helešic – 2:4.

Čtvrt hodiny před koncem to vypadalo s domácími hráči na ručník, když se po rychlém brejku do otevřené obrany podruhé v zápase prosadil Zubatý – 2:5. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Troja mohla v Kunraticích ještě nevyhrát. Domácí působili zdrceným dojmem a hosté měli herní převahu. Jiskřičku naděje však vykřesal pohotovou střelou deset minut před koncem Vala – 3:5.

Hned za tři minuty později došlo ve vápně ke kontaktu mezi Albou a hostujícím obráncem a rozhodčí i přes bouřlivé protesty hostující lavičky neváhal odpískat pokutový kop. K jeho exekuci se postavil gólman Řezáč a přesvědčivě snížil na rozdíl jediné branky – 4:5. Hosté znejistěli a domácí najednou jako by měli vítr v zádech.

Bylo tak spíše otázkou, jestli domácí hráči stihnou vyrovnat, než se přesype poslední zrnko písku. Nakonec se jim to povedlo, když si v hodině dvanácté našel Hajduch odražený míč a z vápna ho poslal mimo dosah brankáře – 5:5. Domácí nakonec i tak mohli prohrát, když po dalším nepochopitelném kiksu postupoval hostující útočník sám na Řezáče. Už ale neměl sílu, a tak poslal míč z úctyhodné vzdálenosti jen slabou ranou doprostřed.

Utkání tak skončilo divokou remízou, která znamená, že si ani jeden tým v tabulce výrazně nepomohl, ale oba trenéři výrazně zestárli. V dalším utkání jedou Kunratice na hřiště Kolovrat, kterým mají výsledkově za podzimní domácí utkání dost co vracet. Navíc se stále drží jen jediný bod v tabulce od pěkného čtvrtého místa.

Sestava: Řezáč – Vacík, Holas, Cihelka, Bouček – Hajduch, Mareš (77‘ Lipold), Vala, Ron (69‘ Sklenář) – Vostárek, Alba

Branky: 9‘ a 82‘ Vala, 35‘ a 90‘ Hajduch, 85‘ Řezáč z penalty – 16‘ Štancl, 50‘ Veselý, 71‘ a 76‘ Zubatý, 74‘ Heleši