UHŘÍNĚVES – KUNRATICE : 1:3 (0:1) – PRVNÍ JARNÍ VÝHRA VENKU V PRAVÝ ČAS

Po výsledkově povedeném domácím zápase, ve kterém se Kunraticím povedlo zastavit rozjeté Háje, nastupovali hráči Slovanu k dalšímu zápasu na hřišti Uhříněvsi. Kunratice v dosavadním průběhu jara venku neuválčily ani bod, a tak jeli všichni činovníci klubu na soupeřovo hřiště trochu v napětí. To bylo o to větší, že trenérský štáb a střelec Alba mají čerstvou Uhříněvskou minulost, takže se pro ně jednalo o specifické utkání.

Zápas začal opatrně. Hostům chyběl lepší pohyb a přesnost a domácí se zkoušeli prosadit zejména dlouhými křižnými nákopy za obranu, které sice byly přesné, ale domácím hráčům chyběla nadstavba v podobě předfinální a finální přihrávky. A tak měl první vyloženou příležitost Hajduch, místo střely však volil ještě přihrávku, která mířila Albovi za paty.

Hned o chvíli později mohl stejný hráč opět vstřelit gól, ale jeho střela z voleje si cestu do sítě nenašla. Poté hosté přenechali aktivitu domácím. Střelci Uhříněvsi ale měli hodně vychýlenou mušku, a tak ani ve velmi nadějných příležitostech nedokázali přidělat Řezáčovi vrásky na čele. Nehrál se žádný úchvatný fotbal a šance ani na jedné straně moc nepřibývaly.

Už uteklo hodně vody od doby, kdy si Kunratice naposledy pomohly standardkou. Naneštěstí pro Uhříněves to padlo zrovna na ní. Alba s Marešem rozehráli rohový kop, ve vápně se strhla trma vrma a míč vyplaval před osamoceného Valu, který už neměl problém poslat míč do prázdné branky – 1:0. V prvním poločase už další branka nepadla, a tak odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Druhá půle začala v podobném stylu, ve kterém se odehrávala ta první. Spíše boj o střed hřiště bez větších vzrušení před jednou či druhou brankou. Z letargie diváky vytrhla až akce hostí, kdy Sklenář vysunul Mareše, ten sice v samostatném úniku dokázal brankáře přehodit, míč však doskotačil těsně vedle branky. Na drama tak bylo zaděláno.

Zvlášť když na druhé straně po kiksu v rozehrávce hostující obrany postupoval jeden z domácích hráčů sám na Řezáče. V tutové situaci ale naprosto nepochopitelně ohrozil spíš rohový praporek než Kunratickou svatyni. Trochu klidu na hostující lavičku vnesl až další rohový kop a druhá branka Valy, který se snad poprvé v kariéře prosadil hlavou – 2:0.

Útoky se pak víceméně v pravidelných intervalech střídaly na obou stranách. Přece jen nebezpečnější ale zůstávali hosté a deset minut před koncem dal razítko na Kunratické vítězství po rychlé křídelní akci Hajduch – 3:0. Hosté pak měli za cíl udržet druhé čisté konto v řadě, což se však pro Kunratickou defenzivní hru opět ukázalo jako nadlidský úkol.

Dvě minuty před koncem se totiž po autovém vhazování obtočil domácí Yurchuk kolem přihlížejícího Holase a nedal Řezáčovi šanci zasáhnout – 1:3. Víc už se však v utkání nestalo a Kunratice si tak připsaly první jarní výhru na cizím hřišti. V dalším kole uvítají v domácím prostředí Troju a budou chtít prodloužit sérii vyhraných zápasů na tři.

Sestava: Řezáč – Vacík, Holas, Cihelka, Lipold – Hajduch (88‘ Bouček), Mareš, Vala, Půlpán (27‘ Sklenář) – Vostárek, Alba

Branky: 86‘ Yurchuk – 58‘ a 64‘ Vala, 82‘ Hajduch