KOLOVRATY – KUNRATICE 1:9 (0:3) – VÝŽIVNÉ GÓLOVÉ MENU PRO KUNRATICKÉHO DIVÁKA

Po domácí remízové přestřelce s Trojou zavítaly Kunratice na hřiště Kolovrat, které jim se ztrátou pouhých tří bodů šlapaly na paty. Dal se tak očekávat vyrovnaný a dramatický zápas, když oběma týmům by případně vítězství do závěrečných bojů výrazně pomohlo. Nakonec se však z pohledu domácích dá mluvit spíše o hororu než o dramatu, když si Kunratice připravili pro své věrné fanoušky hned devítigólové sváteční menu.

Zápas pořádně ještě ani nezačal a po dlouhém míči za obranu se v souboji rameno na rameno dokázal prosadit Ron a střelou mimo dosah brankáře naservíroval divákům lahodný předkrm – 0:1. Reakce Kolovrat na sebe nenechala dlouho čekat, když si domácí tým vypracoval velkým počtem rohových kopů a standardních situací tlak, jenže své šance proměnit nedokázal.

Hosté zlobili Kolovraty rychlým přechodem do útoku. Ve velké příležitosti neuspěl Hajduch. Po půl hodině hry však již po rychlé akci postupoval tváří v tvář brankáři osamocený Vostárek, který překonal domácího brankáře podruhé – 0:2. Ještě do poločasu pak přihřál kunratickou polívčičku třetí brankou Hajduch, který obešel brankáře a zakončoval do prázdné brány – 0:3. Při jeho nahánění se ještě nešťastně zranil jeden z domácích hráčů.

První poločas tak skončil poměrně jednoznačně pro Kunratice. Začátek druhého poločasu však přinesl trochu zábavy před hlavním chodem, když se domácím podařilo hned po přestávce využít standardní situaci. Hlavou se prosadil Knapp – 1:3. Hned vzápětí však odpověděl skrytou střelou mimo dosah brankáře Sklenář – 1:4.

Poté se během chvíle prosadil poprvé v utkání i Vala, kterému gól před prázdnou bránu na zlatém podnose připravil Hajduch, bylo o vítězi utkání jasno – 1:5. Domácí dostali tvrdé K.O. a ve zbytku utkání se nezmohli v podstatě na nic. Další branku přidal po Hajduchovo střele ze standardní situace opět dorážející Vala.

Rozdíl v psychickém rozpoložení obou týmů jen podtrh šedmý gól Kunratic. Sklenář kopl kromě balonu i do země, ten ale doplachtil s milimetrovou přesností přesně za tyč zkoprnělého brankáře – 1:7. Osmé pírko za klobouček si zastrčil hned o minutu později po chybě v domácí rozehrávce Hajduch a domácím začínal hrozit dvouciferný výsledek – 1:8.

Nakonec už však diváci viděli jen jeden gól, když třešničku na dort umístil těsně před koncem svým třetím gólem v zápase Hajduch – 1:9. Domácí měli některé náznaky alespoň na zkorigování skóre. Ale slovy klasika: když se nedaří, tak ani kdyby trakaře padaly. V několika nadějných zárodcích brejků si domácí hráči sami přišlápli míč nebo zklamali v koncovce. Určitě tak byli rádi, když utkání skončilo.

Kunratice tak přesvědčivým způsobem smetly Kolovraty z jejich vlastního hřiště a připsaly si teprve druhou jarní venkovní výhru. Ta jim však výrazně pomohla v tabulce, když se posunuly na páté místo a na čtvrté Štěrboholy ztrácí pouhý bod. V dalším utkání přivítají hráči Kunratic před vlastními diváky Pragovku a budou velkým favoritem na vítězství.

Sestava: Řezáč – Vostárek, Cihelka, Holas, Vacík – Hajduch, Mareš, Vala, Ron – Alba, Sklenář

Branky: 8‘ Ron, 28‘ Vostárek, 40‘, 74‘ a 88‘ Hajduch, 49‘ a 73‘ Sklenář, 53‘ a 60‘ Vala – 46‘ Knapp