KUNRATICE – PRAGA 2:1 (2:0) – I PŘES VÝKONNOSTNÍ PROPAD DALŠÍ TŘI BODY

Po galapředstavení na hřišti Kolovrat, které vyústilo v nevídanou kanonádu, přivítaly Kunratice na svém hřišti Pragovku, tedy soupeře z dolní poloviny tabulky. Ta je však velmi vyrovnaná, a tak zisk každého bodu může změnit i celkové hodnocení celé sezony. Domácí hráči vstupovali do zápasu s vědomím, že v případě výhry by dokázali svým soupeřům znatelně odskočit.

Do zápasu však Kunratice nevstoupily tak aktivně jako v minulém zápase a ani kombinačně a organizačně nedokázaly na svůj výkon navázat. Hrál se tak poměrně vyrovnaný fotbal, který přinášel spíše nepřesnosti a zbytečné ztráty míče, než pěkné kombinace a brankové příležitosti. Diváky mohl vytrhnout z letargie až Marešův roh, který skončil na břevně hostující branky.

Dlouho se hrálo bez gólu a ani jeden tým nechtěl úplně riskovat, že by inkasoval první. Tomu odpovídala záživnost utkání, když se tentokrát nekonaly gólové hody, ale spíše taktická bitva. Jako první však nakonec ještě v prvním poločase udeřili domácí. Marešova přihrávka sice zahnala Hajducha až k brankové čáře, ten však dokázal vrátit míč před branku, kde dokázal na přední tyči usměrnit míč do sítě Sklenář – 1:0.

Domácí dokázali ještě o poločasu své vedení navýšit, a jednalo se po hříchu asi o nejhezčí akci Kunratic v zápase. Po rychlé akci se míč dostal na kraj hřiště k Ronovi, který ho krásným centrem nastřelil před branku, kde ve skluzu z bezprostřední blízkosti zakončil akci Hajduch – 2:0. Do kabin se tak nakonec odcházelo za velmi příznivého stavu pro domácí.

Ti však v druhé půli vypadli z role a přepustili iniciativu soupeři. Ten se hnal za snížením, ale domácí opět v několika případech podržel brankář Řezáč. Nakonec však inkasoval i on. Po standardní situaci špatně reagovala domácí obrana, vrácený míč se dostal k zcela volnému Lukáši Volnému, který sám mezi třemi bránícími hráči Kunratic snížil skóre – 2:1.

Na drama tak bylo zaděláno. Do konce zápasu zbývala půlhodina a hosté cítili šanci na vyrovnání. Kunratice toho dopředu již moc nepředvedly a spíš hlídaly těsný výsledek. Přestože převaha Pragovky v druhé půli byla zjevná a tlak na domácí branku nebyl malý, Kunratice koncovku utkání ustály a získaly velmi důležité tři body, které je díky výsledkům souběžně hraných zápasů posunuly na čtvrté místo v tabulce.

To budou Kunratice hájit před svými pronásledovateli v posledních dvou kolech, kdy nejdříve zavítají na hřiště beznadějně poslední Dubče a v posledním kole přivítají Hostivař, která si s předstihem zajistila postup o stupínek výš do pražského přeboru. Pragovka vinou prohry okupuje v tabulce nelichotivé jedenácté místo, jedná výhra ji však může posunout hned o několik příček výš.

Sestava: Řezáč – Vacík, Cihelka, Holas, Vostárek – Ron, Mareš, Vala, Hajduch (73‘ Lipold) – Alba, Sklenář

Branky: 35‘ Sklenář, 40‘ Hajduch – 66‘ Volný