1. KOLO: BOHNICE – KUNRATICE 1:6 (1:4) – POVEDENÝ VSTUP DO ZÁPASU I DO SOUTĚŽE

Po letní pauze, nastoupily Kunratice v prvním kole k těžkému zápasu na horké půdě velmi nepříjemných Bohnic. Do týmu přes léto přišlo hned několik posil, v základní sestavě se ale na první kolo objevili jen „staří známí“ navrátilci Kuděj s Kmochem a na pravém kraji obrany Šimon. Jen na lavičce tak zůstal další navrátilec Kadlec i nové akvizice Černík, Fejfar a Nedvěd. Trenér Havlík k dispozici neměl věčné marody Půlpána, Mičicu a Glose.

Do utkání vstoupila daleko aktivněji družina trenéra Havlíka, která vysokým napadáním nutila obranu Bohnic k velkým chybám. Hned ve druhé minutě mohla aktivita hostí nést ovoce, jenže nejlepší střelec minulého ročníku A-třídy Kuděj sám před brankářem mířil mimo tři tyče. Hosty to ale neodradilo a hned za chvíli se po další fatální chybě v domácí rozehrávce dostal k balonu Alba, který prošel Bohnickou obranou jak nůž máslem a nedal brankáři šanci – 0:1.

Kunratice to neuspokojilo, válcovaly bezradného soupeře dál. Hned o tři minuty později si na Valův roh naskočil opět Alba a ukázal, že po zahřívací půlsezoně rozjel svůj brankostroj na plné obrátky – 0:2. Když po dalších čtyřech minutách vymetl šibenici domácí branky Vala, vypadalo to s domácími na ručník – 0:3.

Až poté hostující nápor opadl a do hry se dostaly také Bohnice, jejichž hráči začali notně zlobit kunratickou obranu. A po sérii chyb kunratických hráčů se Bohnice dočkaly zaslouženého snížení, když naději na zvrat v utkání vykřesal střelou mimo dosah Řezáče úplně volný Marek – 1:3. Domácí to povzbudilo a po zbytek prvního poločasu se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém nebyla nouze o příležitosti na obou stranách.

O slovo se přihlásil Kuděj, ke kterému se odrazil míč po střele Hajducha. Kunratický střelec se ve své typické pozici dorážkou na hranici malého vápna nemýlil a vrátil Kunraticím tříbrankový náskok – 1:4. Ostatní šance na obou stranách během první půle skončily neslavně, a tak se do kabin odcházelo za nečekaně jednoznačného vedení Kunratic.

Jako by to hosty ukolébalo, protože do druhé půle nastoupili v plážovém tempu a Bohnice měly v prvních deseti minutách více ze hry i několik náznaků brankových příležitostí. Zradila je ale kvalita řešení ve finální fázi. A tak se po hodině hry prosadil na druhé straně svým druhým gólem v zápase Vala – 1:5.

Po této brance se zápas spíš dohrával, byť se Bohnice s výsledkem snažily něco udělat. Kapitán Hakl ale po faulu Mareše neproměnil ani pokutový kop, který mu zneškodnil bezchybný Řezáč. A tak udeřilo na druhé straně, kde si svůj druhý gól v zápase připsal Kuděj a završil tak výsledek utkání na – pro domácí ostudných – 1:6.

Kunratice tak vstoupily do sezony výsledkově výborně, ale herní výkyvy by měly být pro tým varováním, že proti silnějšímu soupeři by podobný výkon na body stačit nemusel. V dalším utkání vyzvou Kunratice na vlastním hřišti tým z Hájů, který bral v prvním utkání rovněž plný počet bodů. Výkop je v sobotu 18. srpna v 17 hodin.

Sestava: Řezáč – Vostárek (46‘ Vacík), Holas, Cihelka, Šimon – Hajduch, Mareš (86‘ Černík), Kmoch (89‘ Kadlec), Vala (80‘ Fejfar), Alba – Kuděj

Branky: 22‘ Marek – 7¨a 10‘ Alba, 14‘ a 60‘ Vala, 34‘ a 80‘ Kuděj