2. KOLO: KUNRATICE – HÁJE 2:3 (1:2) : NEPOVEDENÝ VÝKON NA BODY NESTAČIL

Po jasné výhře v Bohnicích vstupovaly Kunratice do domácího zápasu proti Hájům s jasným cílem splnit povinnost a získat tři body, ale zároveň s vědomím, že se nebude jednat o lehký zápas, což se nakonec také potvrdilo. Na výborně připravené hřiště v Kunraticích naběhla obměněná sestava, co se týká rozestavení i personálního obsazení, jelikož trenér neměl k dispozici dovolenkáře Hajducha.

Zápas začal poměrně opatrně, když ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Hrálo se převážně vzduchem a aktéři zápasu divákům moc pohledných akcí nenabídli. Domácí tak nezopakovali výborný vstup do utkání z prvního kola, kdy si během první čtvrthodiny vytvořili v podstatě rozhodující náskok. Tentokrát vlastně ani moc nebylo z čeho.

Domácí si mohli pomoct standardkou, ale Albovu hlavu skvěle vytáhl hostující gólman. A tak naopak po zhruba dvaceti minutách hry udeřil soupeř. Přetažený míč na zadní tyč vrátil hlavou před bránu vytáhlý útočník Hájů, na míč si naběhl nikým neobsazený Soucha a hlavičkoval mimo dosah Řezáče – 0:1. Nutno podotknout, že v tu chvíli byli v domácím vápně jen dva útočící hráči na čtyři bránící, přesto to ke vstřelení branky stačilo.

Kunratice toho moc pěkného směrem dopředu nepředvedly, Albovi však stačila jedna standardní situace z hranice vápna, aby prudkou střelou na brankářovu tyč rozvlnil síť. Kunratice tak dokázaly na gól soupeře velmi rychle odpovědět – 1:1. Ani nadále to však ze strany domácích nebylo ono. Soupeř si hru nekomplikoval a balony za obranu hledal náběhové hráče. Po hříchu ani kunratičtí moc kombinačních akcí po zemi nepředvedli.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu. Domácí trestuhodně propadli při autovém vhazování na polovině hřiště. Jednoduchý pas za obranu si našel Látal a prostřelil Řezáče, který jinak během první půle moc práce neměl – 1:2. Díky gólu do šatny tak mohli jít do kabin spokojenější hosté.

Kunratičtí hráči o poločase schytali pověstný trenérův fén, ke zlepšení obrazu hry to ale moc nepomohlo. Domácím tak pomohla k vyrovnání spíše kombinace štěstí a náhody, když se Černíkův hodně nepovedený centr zatočil směrem na branku a hostující gólman zcela nepochopitelně nedokázal zareagovat – 2:2.

Celý druhý poločas se hrál zápas, kdy oba týmy chtěly vyhrát, ani jednomu hra ale moc nešla. Kunratice v podstatě rezignovaly na křídelní hru a Kunratičtí útočníci až bezhlavě stříleli z nepřipravených pozic, většina z jejich střel tak byla zblokovaná nebo mířila mimo branku. Šance tak spíš přibývaly na druhé straně, kdy Háje využívaly čím dál častějších okének v domácí defenzivě. Brankář Řezáč však svůj tým několika zákroky podržel.

Rozhodnutí nakonec přinesly poslední minuty zápasu. Nejdříve jednoho z hostujících obránců trefil míč v pokutovém území do ruky. Rozhodčí však nejspíš správně situaci jako penaltovou neposoudil. Následně opět hrubě chybovala domácí obrana, k míči se dostal na hraně pokutového území Soucha a napálil míč z posledních sil směrem na branku tak dobře, že trefil šibenici za bezmocným Řezáčem – 2:3.

Kunratice už neměly čas, sílu ani kvalitu na to jakkoliv reagovat a utrpěly tak ztrátu hned v prvním domácím utkání. Jejich výkon však byl nemastný neslaný a hra fotbal připomínala jen velmi vzdáleně. Do dalších zápasů tak budou muset kunratičtí hráči hodně přidat, pokud se chtějí pohybovat v horních patrech tabulky.

Sestava: Řezáč – Vacík, Cihelka, Holas, Černík (67‘ Mičica) – Mareš (80‘ Fejfar) – Vostárek (67‘ Kmoch), Alba, Vala, Šimon – Kuděj (80‘ Kadlec)

Branky: 18‘ a 88‘ Soucha, 44‘ Látal – 23‘ Alba, 52‘ Černík