3. KOLO: TROJA – KUNRATICE 6:3 (1:3) : NEVÍDANÝ OBRAT ZNAMENÁ DALŠÍ ZTRÁTU

Po žalostném výkonu v domácím prostředí proti Hajům nastupovaly Kunratice do dalšího utkání na půdě Troji, která v domácím prostředí naposledy dokázala obrat o body žhavého kandidáta na postup do přeboru, Kolovraty. Kunratice tak věděly, že je nečeká jednoduchý zápas, přesto věřily, že jsou schopny na hřišti soupeře zopakovat úspěch z prvního kola.

Do utkání však daleko lépe vstoupili domácí, kteří měli během prvních deseti minut nejméně tři vyložené brankové příležitosti. V bráně však exceloval Řezáč. A co nepochytal on, úspěšně zahodili domácí střelci. Po úvodním domácím tlaku se čím dál víc do hry dostávali také hosté, kteří vyrovnali hru a postupně převrátili pomyslný jazýček na vahách na vlastní stranu.

Povrzením toho byl penaltový zákrok jednoho z obránců na střelce Kuděje. Následnou výhodu pokutového kopu s přehledem proměnil Řezáč – 0:1. Hráče Troji branka vykolejila a od této chvíle hráli v podstatě jen hráči Kunratic, kteří si vytvářeli šanci za šancí. Hned tu další v pořadí proměnil s přehledem tvrdou střelou k tyči Alba – 0:2.

Poté si ale stejný hráč v samostatném úniku vylámal zuby na brankáři Bernáškovi. V další tutovce se ocitl Kuděj, který nedokázal Bernáška prostřelit z malého vápna a v následné trmě vrmě ani jeden z několika pokusů kunratických hráčů na bránu nedoletěl. Další tutovku v pořadí napálil Alba do břevna a Šimonova střela jen těsně minula šibenici domácí branky.

Hosté na hřišti dominovali. To potvrdil Alba třetí brankou, když se trefil z 25 metrů přesně k tyči – 0:3. V tu chvíli si snad nikdo nepřipouštěl, že by Kunratice mohly ještě zápas ztratit. Jenže. Ještě na konci první půle nabídl svou bohorovností Veselému samostatný únik a ten přesnou střelou vykřesal pro domácí jiskřičku naděje – 1:3. Do poločasu tak Troja nalíčila na Kunratice takzvanou Csaplárovu past, neboli poločasové vedení o dvě branky.

Ani začátek druhé půle však nenasvědčoval, že by domácí měli zápas otočit. Hra se spíše vyrovnala a na obou stranách byly vidět spíše nepřesnosti, které nevyústily ve vyložené brankové příležitosti. Pak šli však domácí do rychlého protiútoku, na jehož konci se při snaze o centr ukopl Rendl tak šťastně, že balon zaplul za zkoprnělého Řezáče – 2:3.

Domácí branka povzbudila a hnali se za vyrovnáním. Cíl splnili v podstatě hned vzápětí, když se po rohovém kopu nadvakrát prosadil svým druhým gólem v zápase Veselý – 3:3. Začal se hrát fotbal nahoru-dolu, který očividně lépe vyhovoval domácím, kteří podnikali smrtící výpady do polorozpadlé kunratické obrany.

Po několika varovných střelách se dostal do vyložené šance Morkus a ten už pálil osrými. Troja tak otočila zprvu ztracené utkání – 4:3. Ohromnou šanci na vyrovnání měl vzápětí Hajduch, ale sám před zpola odkrytou brankou zvolil při dorážce kop, který připomínal spíše začátečníka kung-fu, a branku minul.

Domácí pak byli nadále nebezpečnější a z protiútoků přidali ještě dvě branky. Nejdřív završil hattrick Veselý a následně se podruhé trefil Morkus. Kunratice tak dokázaly prohrát zápas, ve kterém vedly ve 40. minutě o tři branky. Troja ukázala, že se nevzdává za žádného stavu, což potvrdila i v posledním domácím zápase. V dalším kole přivítají Kunratice na vlastním hřišti Ďáblice v neděli od 17 hodin.

Sestava: Řezáč – Vostárek (85′ Ron), Cihelka, Holas, Mičica – Šimon (46′ Hajduch), Vala (81′ Kadlec), Mareš, Vacík (77′ Kmoch) – Alba (75′ Fejfar), Kuděj

Branky: 44′,58′ a 83′ Veselý, 54′ Rendl, 67′ a 90′ Morkus – 14′ Řezáč (z pen.), 18′ a 39′ Alba