4. KOLO: KUNRATICE – STRAŠNICE 4:1 (1:1) – ROZHODNUTÍ PŘIŠLO AŽ NA KONCI

Po neuvěřitelném propadáku ve druhé půli na Troje nastupovaly Kunratice k zápasu proti Strašnicím, které platí za jeden ze slabších týmů v soutěži. Vzhledem k výsledkové a herní krizi však domácí fotbalisty nečekalo nic jednoduchého, když museli před početnou návštěvou porazit soupeře, proti kterému se jim dlouhodobě nedaří. Vždyť na jaře na hřišti soupeře překvapivě podlehli 0:2.

Aby toho nebylo málo, tak k zápasu nebyli připraveni nastoupit výletník Holas, workoholik Hajduch ani Nedvěd, který si zlomil ruku. Na stoperu tak dostal šanci v pohárovém zápasu vyzkoušený Kadlec, který určitě trenéra nezklamal. Na pozici krajního křídla pak alternoval Mičica. Jen na lavičce náhradníků zůstal sedět veterán Kmoch, který se tímto zápasem rozloučil s Kunraticemi, když z vlastního rozhodnutí má namířeno do Sibřiny.

Utkání začalo rozpačitě a ani jeden z mančaftů neměl převahu nebo šance. Aktivnější však z úvodu zápasu byli hosté, kteří si vypracovali několik rohových kopů a standardních situací. To nakonec rezultovalo v zasloužené vedení hostí, když se po čtvrthodině hry trefil hlavou ze standardní situace Katrák – 0:1.

Vedení ale hostům nevydrželo dlouho. Hned o pět minut později byl v pokutovém území Strašnic faulován Šimon a nařízenou penaltu s přehledem proměnil gólman Řezáč – 1:1. Zbytek prvního poločasu přinesl spíše velký boj a spoustu nepřesností. Nejednalo se o zápas lahodící oku diváka, a tak šly týmy po půli do kabin za nerozhodného stavu.

Ani druhý poločas nenabídl strhující tempo. Domácí působili hodně svázaným dojmem a ani hosté nebyli výrazně nebezpeční. Výjimka přišla na každé straně jedna. Nejdříve svůj sólový nájezd neproměnil ve vedoucí branku domácí Alba a o několik minut později si podobně počínal i hostující útočník.

Zajímavé věci se děly až na úplném konci utkání. Nejdříve se trefil z velké blízkosti po Ronově centru přesně pod břevno Vala a domácí se dostali do vedení – 2:1. Kunraticím to hodně pomohlo, z hráčů jako by spadla veškerá nervozita. Zvlášť když hned o minutu později opět zachybovala hostující obrana a Alba svou velkou příležitost tentokrát proměnil, čímž daroval domácímu týmu dvoubrankové vedení – 3:1.

Účet uzavřel největší z největších. Na malém vápně si našel míč Kuděj a další střelou po břevno pečetil domácí výhru – 4:1. Přestože však výsledek vypadá jednoznačně, předvedenou hru a nervy téměř až do poslední minuty zastínit nedokáže. V dalším utkání míří Kunratice do Kyjí, kde se pokusí získat další tři body.

Sestava: Řezáč – Vacík, Cihelka, Kadlec (77‘ Kmoch), Černík (56‘ Vostárek) – Šimon (73‘ Fejfar), Mareš, Vala, Mičica (80‘ Ron) – Kuděj, Alba

Branky: 21‘ Řezáč (z pen.), 81‘ Vala, 82‘ Alba, 85‘ Kuděj – 16‘ Katrák