5. KOLO: KYJE – KUNRATICE 4:3 (1:2) – PROHRA S OSLABENÝM SOUPEŘEM

Po domácí výhře nad Strašnicemi jely Kunratice na hřiště Kyjí, které měly v tabulce o bod víc. Hosty tak nečekal lehký soupeř, tím spíš když z důvodu zranění a plnění jiných povinností vypadlo hned několik hráčů základní sestavy. K dlouhodobě zraněným Půlpánovi s Glosem se přidali Kadlec a Mičica a chyběl opět i Hajduch. Do sestavy se tak vrátili Holas s Černíkem.

Začátek zápasu byl z obou stran spíše opatrný a hra se odehrávala spíše ve středu pole, kdy oba týmy spíš než kombinační hru volily dlouhé nákopy či odkopy. První velkou šanci měli hosté, když po stříleném Šimonově centru na zadní tyči ve skluzu zakončoval Ron, branku ale trefit nedokázal. Poté dal první branku zápasu Alba, který však byl v době přihrávky v ofsajdovém postavení, a tak gól nemohl platit.

A tak udeřilo na druhé straně, když velkou díru ve středu hostující obrany využil Řehoř a tváří v tvář Řezáčovi nezaváhal – 1:0. Vedení domácích však netrvalo dlouho. Hosté si vytvořili menší tlak, který rezultoval v rohový kop. Ten zahrál Vala na Cihelku, který nasměroval míč na branku, kde ho důrazem dotlačil za brankovou čáru Alba – 1:1. Hosty rychlé vyrovnání nabudilo a po zbytek prvního poločasu byli aktivnější.

A Kunratice byly za aktivitu v napadání nakonec odměněny těsně před pauzou vedoucím gólem. Šimon donutil krajního obránce k velmi riskantní malé domů na brankáře, jehož odkop zblokoval Alba přímo ke Kudějovi. Toho ještě domácí obrana zastavila faulem, rozhodčí však citlivě ponechal výhodu, k míči se dostal na hranici vápna Mareš a střelou na zadní tyč otočil skóre utkání – 1:2. Do kabin tak šli spokojenější hosté.

Klasicky žalostná Kunratická druhá půle však opět znamenala ztrátu dobře rozjetého zápasu. Hosté vůbec nechytili začátek druhého poločasu a nabuzenější domácí působili hostující obraně velké problémy. Vyrovnávací gól si však dala hostující obrana v podstatě sama, když v podstatě nezajištěný Cihelka prodloužil dlouhý míč hlavou jen za sebe, čímž se do samostatného úniku dostal Lokvenc a vyrovnal skóre utkání – 2:2.

Netrvalo to dlouho a další balon za obranu znamenal další fatální hrubku. Holas pak dobíhal Řehoře pozdě, ten si ho ještě zasekl a poslal míč podél Řezáčovo nohy – 3:2. Lehko nabyl, lehko pozbyl. Kunraticím se moc nedařil přechod do útoku a branku hostující hráči ohrožovali jen občasně. Přesto se dočkali vyrovnání, když si Vala narazil s Albou a sám před brankářem srovnal skóre – 3:3.

Poté se hrál hurá fotbal na obě branky, které přinesl šance, ale ne góly. A tak rozuzlení přinesl až konec zápasu. Nejdříve se nechal druhou žlutou kartou hloupě vyloučit za předčasné vběhnutí na hřiště po ošetřování Turek. Desetiminutová přesilová hra však vyústila spíš v ještě větší křeč Kunratických fotbalistů než v tlak a šance.

A tak přišel trest na druhé straně, když neuvěřitelně laxní bránění hostů využil Novák a v poslední minutě rozhodl o tom, že si všechny tři body připíšou domácí – 4:3. Nic na to nezměnila ani trojšance Kuděje v nastaveném čase, který nejdřív v samostatném úniku trefil brankáře do nohy, aby vzápětí trefil hlavou břevno a třetí dorážku poslal do stojné nohy brankáře. Kunratice tak potřetí v sezoně prohrály a čelo tabulky se jich tak při nejmenším v této fázi soutěže rozhodně netýká.

Sestava: Řezáč – Černík (46‘ Vostárek), Holas, Cihelka, Vacík – Šimon, Mareš, Vala, Ron (80‘ Fejfar) – Kuděj, Alba

Branky: 28‘ a 59‘ Řehoř, 51‘ Lokvenc, 91‘ Novák – 34‘ Alba, 40‘ Mareš, 68‘ Vala