V šestém kole přivítaly Kunratice na svém hřišti Vysočanskou Pragu. Zatímco domácí v minulém kole opět zbytečně, dalo by se říct až ostudně, ztratili ve venkovním zápase na Kyjích, hosté dokázali získat své první tři body, když přesvědčivě porazili Uhříněves. Do zápasu však vstupovaly jako favorit Kunratice, které si nemohly v žádném případě dovolit další ztrátu.

Zápas začali aktivněji domácí. Drželi míč a snažili se otevřít hostující obranu. To se jim ale moc nedařilo, přesto se kunratičtí hráči dostali do několika příležitostí. První velkou měl alba, ale z hranice vápna svojí slabší pravou nohou branku přestřelil. Hosté zezačátku spíše čekali, co předvedou Kunratice, ty se ale dostávaly do šancí nadále jen těžko.

A když už se do ní dostali, neuspěl z bezprostřední blízkosti Ron. Stejný hráč o chvíli později netrefil do poloodkryté branky míč z voleje na hranici malého vápna. Neprosadil se ani Kuděj, a tak se hra pomalu začala vyrovnávat. Hosté spoléhali na standardní situace, ale ani několik nebezpečných závarů brankou neskončilo.

Tak se nakonec ještě před přestávkou dočkaly Kunratice. Rohový kop alby odvrátila hostující obrana jen k Marešovi, jehož střelu ještě dokázala zblokovat. Míč se však odrazil jen ke Kadlecovi, který ho krásně z voleje napálil do sítě – 1:0. Do konce poločasu už se nic nestalo, a tak se do kabin šlo za vedení domácích.

Což však s přihlédnutím k tradičním Kunratickým výpadkům v druhých poločasech pro domácí fanoušky moc klidu neznamenalo. A hned začátek druhého poločasu ukázal, že pokud se domácí diváci nervovali, měli důvod. Kunratice do druhé půle nevstoupily vůbec dobře a soupeř je rázem začal přehrávat. Domácím chyběl pohyb i přesnost a čím dál častěji tak byl v pohotovosti gólman Řezáč.

Po hodině hry hosté dokázali vyrovnat, když domácí obrana propadla a míč se dostal po kombinaci až k Mazancovi, který ho se štěstím propasíroval z úhlu za Řezáče – 1:1. V tu dobu byly Kunratice téměř na ručník. Navíc netrvalo dlouho a bylo ještě hůř. To se z přímého volného kopu trefil střelou přes zeď Kohlbeck a otočil skóre utkání – 1:2.

Naštěstí pro domácí trvalo vedení hostí jen dvě minuty. Poté si udělal prostor ve vápně Alba a obloučkem překvapil brankáře Pragy – 2:2. Série slepených branek utkání otevřela a začalo se hrát s poměrně otevřenými obranami.. Toho mohl využít Kuděj, ale po centru ze strany trefil v pádu z malého vápna jen břevno.

Chuť si stejný hráč spravil o chvíli později, když se k němu odrazil Valův dobře zahraný rohový kop a střelec se tentokrát z dorážky nemýlil – 3:2. Domácím branka pomohla a začali být lepším týmem. Hlavní roli v další příležitosti hrál opět Kuděj, který postupoval sám na bránu. Trefil však opět jen břevno hostující branky.

Kunraticím tak nebyl dopřán klidný konec utkání a do poslední chvíle se hrálo o body. O osudu utkání nakonec rozhodl z poslední akce utkání Alba, když vsadil na osvědčený recept a podruhé v zápase přehodil brankáře – 4:2. Hned poté rozhodčí zápas ukončil. Domácí tak získali veledůležité tři body. V dalším utkání je čeká výjezd za neoblíbeným soupeřem do Štěrbohol.

Sestava: Řezáč – Holas, Cihelka, Kadlec, Vacík – Ron (61′ Hajduch), Mareš, Vala, Fejfar (69′ Mičica), Alba – Kuděj

Branky: 37′ Kadlec, 67′ a 90′ Alba, 77′ Kuděj – 60′ Mazanec, 65′ Kohlbeck