V poslední letní den letošního roku zamířili hráči Kunratic na neoblíbenou destinaci, když se jim v dopoledních hodinách postavil nepříjemný soupeř ze Štěrbohol. Nepříliš přesvědčivý výkon při domácí výhře nad Pragou a nepříznivá bilance na půdě dnešního soupeře (kde Kunratice v posledních třech letech nezískaly ani bod) naznačovaly, že pro zisk bodů bude zapotřebí maximální úsilí.

To se také potvrdilo, když se hned o začátku hrál velmi vyrovnaný fotbal. Slovy klasika: každý chvilku tahal pilku. Na vyložené brankové příležitosti byl však úvod zápasu poměrně skoupý. Víc náznaků si vypracovali domácí, ale první velkou šanci měl na druhé straně Kuděj, kterému však Ronův střílený centr přeskočil v klíčovém momentu kopačku. Na druhé straně v prvním klíčovém momentu utkání domácí útočník po nahrávce ze strany sám před prázdnou bránou naprosto nepochopitelně míč místo do sítě nasměroval někam za sebe.

A tak se po půl hodině zápasu prosadili hosté. Po kontaktu domácího hráče s Albou nařídil rozhodčí penaltu, kterou nekompromisně proměnil penaltový exekutor v rukavicích Řezáč – 0:1. Domácí obdržená branka zaskočila a Kunratice byly v této fázi utkání lepší. Samostatný únik však neproměnil Vostárek, který volil zakončení šajtlí a jeho střela skončila pouze v zámezí.

Domácí tato situace zase probrala a hra se opět vyrovnala. Těsně před poločasem však přišel druhý klíčový moment, když Růžička trefil loktem do obličeje Holase. Rozhodčí vyhodnotil tento úder jako úmyslný, a tak neváhal domácího playmakera poslat do sprch. Hra pak byla trochu rozháraná a do konce prvního dějství se na hřišti již nic podstatného neudálo. Kunratice tak měly zápas dobře rozjetý.

Klasický kunratický strašák, kterým jsou začátky druhých poločasů, se tentokrát nenaplnil. Domácí se s vědomím početní převahy soupeře zatáhli a v bloku čekali na případné brejkové situace. Hosté ale trpělivě drželi míč a v případech nepřesností, kterých však tentokrát nebylo tolik, dokázali míč většinou hned vybojovat zpět. Drtivá převaha v držení míče záhy vyústila i v další branky.

Křídelní akci rozjeli Mareš s Hajduchem a druhý jmenovaný našel před brankou Vostárka, který z pozice pravého obránce patičkou navýšil vedení Kunratic – 0:2. Hned o tři minuty později utekl štěrboholské obraně Šimon a se štěstím prostřelil domácího brankáře potřetí – 0:3. Zápas tak byl po hodině hry v podstatě rozhodnutý, čemuž trochu podlehli i hostující hráči a ze hry Kunratic se vytratila koncentrace trpělivost v rozehrávce.

Během další čtvrt hodiny se tak dostaly opět do hry i Štěrboholy, které měly několik příležitostí na snížení skóre. Řezáč však zůstal bezchybný. Svůj plnohodnotný návrat do zápasového rytmu pak ještě oslavil Hajduch, který nejdříve v úniku s přehledem přidal čtvrtou branku a nedlouho poté z téměř identické situace zaokrouhlil výsledek na konečných 0:5.

Jen zkušený kronikář by dokázal sdělit, po jak dlouhé době dokázaly Kunratice ve Štěrboholech zvítězit. Každopádně to bylo vítězství vysoké a zasloužené. Zápas však ovlivnila červená karta ještě v prvním poločase, a tak bude zajímavé, jestli dokáží Kunratice potvrdit stoupající formu i s ex-přeborovými Ďáblicemi, se kterými odehrají svůj další domácí zápas ve sváteční pátek 28. září od 16:00.

Sestava: Řezáč (90′ Kříž) – Holas, Cihelka, Vacík, Vostárek – Ron (46′ Hajduch), Mareš, Mičica, Šimon (79′ Vala), Alba (81′ Glos) – Kuděj

Branky: 28′ Řezáč (z pen.), 53′ Vostárek, 56′ Šimon, 83′ a 86′ Hajduch