8. KOLO: KUNRATICE – ĎÁBLICE 2:3 (1:1) : MDLÝ VÝKON NA SOUPEŘE NESTAČIL

Ve formě hrající Kunratice, které včetně dvou pohárových zápasů vyhrály čtyři poslední soutěžní duely, přivítaly na svém hřišti Ďáblice – tým, který usiluje po roční pauze o návrat do pražského přeboru. Pro oba týmy se jednalo o zápas důležitý, jelikož jen jeho případný vítěz by si udržel špičku soutěže na dohled.

Do utkání vstoupili domácí fatální chybou v rozehrávce, díky které se dostal do samostatného úniku Dafčík a přestože si Řezáč na míč sáhl, jeho střelu zastavit nedokázal – 0:1. Divoký úvod zápasu však pokračoval, a tak bylo hned za pět minut vyrovnáno, když Vostárkův aut prodloužil Kuděj za sebe na Albu a nejlepší střelec domácího mužstva bleskově odpověděl – 1:1.

Domácí však působili unaveným až nezaujatým dojmem a důrazní hosté je svou jednoduchou hrou přehrávali. Dokázali si vytvořit standardními situacemi poměrně velký tlak, ale ten žádnou branku nepřinesl. Nehrálo se moc záživné utkání. Byť změn v sestavě Kunratic nebylo mnoho, zdálo se, jako by do zápasu nastoupil úplně jiný tým, než který dva dni zpátky dokázal vyřadit z poháru lídra soutěže Újezd nad Lesy.

Oba týmy si do poločasu dokázaly připravit jednu vyloženou příležitost. Hostující útočník však z ideální pozice zamířil nad branku a domácí Hajduch trefil v podobné pozici jen brankáře. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu, který nevyhovoval ani jednomu z týmů. O poločase tak měly oba celky dost co řešit.

Stejně jako do první půle, i do té druhé vstoupili domácí hráči prachbídně a v zásadě hned po úvodním hvizdu nechala domácí obrana postupovat Dafčíka opět tváří v tvář Řezáčovi. Řezáč ho dokázal vychytat, ale mohl se jen vztekat, jelikož domácí obrana svou nedůsledností nabídla Dafčíkovi ještě dorážku, kterou již útočník Ďáblic nepohrdl – 1:2.

Na rozdíl od prvního poločasu však v tom druhém Kunratice rychle zareagovat nedokázaly a celý druhý poločas byl z jejich strany spíš zmar než fotbal. Agresivnější a důraznější hosté poměrně v klidu kontrolovali vedení, byť si také žádné vyložené příležitosti nevypracovali. Ani to nepotřebovali, protože kunratická ofenziva působila tentokrát velmi bezzubě. Tím spíš, když zápas nemohl dohrát Alba.

Když se hráči Kunratic přeskupovali k závěrečné dvacetiminutové zteči, neuběhla ani minuta a domácí obrana nechala před Řezáčem zcela osamoceného Ondrůška, který přidal třetí branku hostujícího týmu – 1:3. Kunratice se pak snažily s výsledkem něco udělat, moc velký efekt jejich snažení ale nemělo. Chyběl nápad, pohyb a nedařilo se ani technicky.

Jakous takous naději vykřesal dvě minuty před koncem po Valově standardce teleskopickým čelem Kuděj – 2:3. Na víc už se však Kunratice nezmohly, a tak v domácím prostředí podruhé padly stejným výsledkem 2:3. Znamená to, že tým trenéra Havlíka zapadl do šedi průměrnosti, ze které se již bude jen těžce hrabat ven. Najet zpět na vítěznou vlnu se pokusí hráči Kunratic v dalším utkání v Hrdlořezích v neděli 7.10. od 16:00.

Sestava: Řezáč – Vostárek, Kadlec (85‘ Glos), Cihelka, Vacík – Hajduch, Šimon (46‘ Fejfar), Mareš, Vala, Alba (63‘ Černík) – Kuděj

Branky: 8‘ Alba, 88‘ Kuděj – 3‘ a 46‘ Dafčík, 71‘ Ondrůšek