Po zoufalém vystoupení na hřišti Hrdlořezů čekal Kunratice protivník nejtěžší – lídr soutěže z Kolovrat, který má jediný cíl a tím je postup do přeboru. Po sérii pohovorů a rušném týdnu, který v Kunraticích nastal, bylo na hráčích, aby předvedli, že se dokáží v nejtěžších chvílích semknout a táhnout za jeden provaz, výsledek byl tentokrát těsně na druhém místě.

Povzbuzením mohl být také fakt, že se do týmu vrátilo hned několik hráčů, kteří z různých důvodů v minulých zápasech chyběli. Trenér Havlík tak mohl počítat s Holasem, Hajduchem nebo Glosem. Na předvedené hře to bylo znát, byť jen na lavičce však stále zůstal Alba, který ještě nebyl plně připraven do zápasu.

A domácí se snažili. Bojovností dokázali v prvním poločase soupeře nepouštět do většího množství šancí a sami dokázali obranu soupeře pozlobit. Několikrát však přeci jen musel zasáhnout spolehlivý brankář Řezáč a naopak na druhé straně si střelci ve svých šancích počínali nepřesvědčivě. Hrál se vyrovnaný fotbal, který branky v prvním poločase nepřinesl.

Typická bolest Kunratic z poslední doby – nástup do druhého poločasu – však zůstala aktuální. Kolovraty po přestávce převzaly iniciativu a začaly si vytvářet šance. Domácí také inkasovali v podstatě záhy. Brankář výkopem založil akci, která se přes křídlo dostala až do vápna, kde zcela volný Hájek otřel svou nepříliš důraznou střelu o tyč a Řezáč neměl šanci zakročit – 0:1.

Domácím hráčům vstřelená branka nepomohla a Kolovraty začaly mít navrch. Několikrát tak zakouzlil na brankové čáře Řezáč a v jiných případech si hostující střelci počínali nepřesně. Naděje pro Kunratice tak pořád žila. Hrálo se otevřeně, což více vyhovovalo hostujícímu týmu, přesto se do náznaků šancí dostali i domácí, ale Hajduchova střela mezi tři tyče nezamířila.

Když už se zdálo, že se hra začíná vyrovnávat a Kunratice dokáží soupeře výrazněji pozlobit, přišla druhá rána do otevřené obrany, za kterou se zjevil zcela sám Buchtík, který tentokrát proti Řezáčovi uspěl – 0:2. Kolovraty měly, co potřebovaly, a tak se stáhly a čekaly, co předvede soupeř. Kunratice sice měly až do konce zápasu velkou územní převahu, ale šance vinou špatných řešení moc nepřicházely.

Byl to tak opět Hajduch, který mohl zavelet k závěrečné zteči, ale branku těsně minul. Domácí se sice snažili, ale byla to z jejich strany snaha spíše platonická. Hosté kontrolovali výsledek, a byť by si domácí za snahu alespoň jeden gól zasloužili, nestalo se tak. Kunratice tak prohrály třetí soutěžní zápas v řadě a v příštím utkání musí naplno bodovat na hřišti Uhříněvsi. Naopak Kolovraty potvrdili pozici lídra soutěže.

Sestava: Řezáč – Holas, Cihelka, Glos, Vacík (69‘ Ron) – Hajduch, Mareš, Kadlec (57‘ Mičica), Vala (70‘ Fejfar), Šimon (70‘ Vostárek) – Kuděj

Branky: 50‘ Hájek, 65‘ Buchtík