11.KOLO: UHŘÍNĚVES – KUNRATICE 0:0 : FOTBALOVÁ NUDA BRANKY NEPŘINESLA

Kunratice, kterým se v poslední dobře moc nedařilo výsledkově ani herně, zavítaly na půdu Uhříněvsi, která po katastrofálním úvodu naopak v posledních zápasech nějaké body ukořistila. Hostující tým ale potřeboval nepřízeň osudu za každou cenu zlomit, a to i přes to, že mu opět z různých důvodů chyběli hned 4 hráči základní sestavy včetně brankáře Řezáče. Do brány se tak postavil univerzální supervoják Kadlec.

Úvod utkání začal velmi opatrně, na hřišti převažovaly spíše nepřesnosti a dlouhé nákopy než fotbalové akce. Domácí měli dva rohové kopy, ale hostující branku ohrozit nedokázali. Hráči Kunratic zase několikrát zkoušeli střelu ze střední vzdálenosti, ani jeden z pokusů se však gólově neujal. Postupem času začínaly mít mírně navrch hráči Kunratic.

Přišlo i několik málo šancí, které však zůstaly po hříchu nevyužity. Nejdříve se po přesném pasu Glose ocitl v úniku Kuděj, který se pokusil domácího brankáře přehodit. Jeho oblouček však zamířil těsně vedle. Ve velké příležitosti se ocitl po Šimonově centru Ron, ale skákavý míč nedokázal hlavou z bezprostřední blízkosti usměrnit do odkryté branky.

Uhříněves hrozila v zásadě jen po zbytečných ztrátách hostujících fotbalistů. Díky špatné efektivitě se ale domácí nedostali ani k tomu, aby přímo ohrozili Kunratickou branku. Poslední šanci prvního poločasu měl Mičica, který však v dobré pozici napálil odražený balon jen mimo branku. Do kabin se tak odcházelo za nudného a nerozhodného stavu 0:0.

A druhá půle žádné velké změny nepřinesla, ba naopak, šancí a pohledných akcí ještě ubylo. První vzruch přinesla situace, kdy si sama zavařila hostující obrana, ale domácí ve slibné příležitosti zastavil hvizd sudího, který odpískal faul na Glose. Kunratice potvrzovaly, že nejsou v ideálním rozpoložení, pomalá kombinace a spoustu nepřesností znamenaly, že ani obrana Uhříněvsi nebyla po pořádným tlakem.

A když už se hosté do slibně se rozvíjející akce dostali, zastavil je buď nepřesný centr, a nebo dokázala domácí obrana střely hostujících hráčů zblokovat. Nejnebezpečnější situací Uhříněvsi byla zajisté rána ze střední vzdálenosti, která zazvonila za suplujícím brankářem Kadlecem na břevno. Víc ale domácí předvést nedokázali.

A jelikož ani hosté své akce nedotáhli do zdárného konce, doklopýtaly oba týmy k bezbrankové remíze, která o lecčems vypovídá. Kunratice se trápí a na vstřelenou branku čekají již 245 minut. V dalším kole zavítají navíc opět ven, když vyjedou na hřiště Xaverova, kde musí bezpodmínečně bodovat. Utkání se hraje v neděli od 10:15 hodin.

Sestava: Kadlec – Holas, Cihelka, Glos, Vostárek – Ron, Mareš, Mičica, Alba, Šimon – Kuděj