13. KOLO: KUNRATICE – ÚJEZD NAD LESY 1:6 (1:3) – PO DRTIVÉ VÝHŘE VÝSLEDKOVÝ SEŠUP

Skoro v nejsilnější možné sestavě, když trenéru Havlíkovi chyběl jen Vala (a kvůli administrativnímu pochybení nakonec také Mičica), nastupovaly Kunratice na vlastním hřišti proti jednomu z těžkých kalibrů skupiny A – Újezdu nad Lesy. Domácí mohli být posilněni jednak vysokou venkovní výhrou na hřišti Xaverova, a také poslední zkušeností ze vzájemného zápasu, když vyřadili svého dnešního soupeře z poháru.

A do zápasu vstoupil domácí celek poměrně aktivně. Ze svých slibných náznaků příležitostí výrazněji ostříleného mazáka se slavnou minulostí v hostující brance Blažka nezaměstnali. A naopak, v obraně kupili hráči Kunratic chybu za chybou. A soupeř trestal. Už v šesté minutě hosté pronikli do rozhozené domácí obrany, míč se dostal na hranici vápna k úplně volnému Kodrovi. Ten vystřelil a Řezáč neměl šanci zasáhnout – 0:1.

Netrvalo dlouho a přišla další trestuhodná hrubice v domácích obranných řadách. Dlouhý aut propadl domácí obraně až ke Kučovi, který ho napálil za Řezáče – 0:2. Vstup hrůzy do utkání trochu utlumil po Kadlecově střele a skvělém Blažkově zákroku dorážející Kuděj, který vrátil v podstatě vzápětí domácí do zápasu – 1:2. Hráči Kunratic se snažili být aktivní, ale kombinace se jim moc nedařila a šance nepřibývaly.

Naopak. Spící domácí obrana tentokrát nechala po trestném kopu zcela osamoceného Kuče, který neměl problém míč uklidit do branky – 1:3. Tato branka se v podstatě ukázala jako rozhodující, protože ve zbytku prvního poločasu, a vlastně celého zápasu, už domácí nenašli morální sílu ani kvalitu na to s výsledkem něco udělat. Do kabin se však odcházelo za ještě relativně otevřeného stavu.

A pokud domácí vstupovali do druhého poločasu s cílem zápas hostům ještě znepříjemnit a pokusit se vytěžit nějaký ten bodík, pak je ze snu probudil hned vstup do druhého poločasu. Centrovaný míč dokázali domácí hráči jen prodloužit na zcela volného hráče Újezdu, který nezazmatkoval a ještě ho předložil před prázdnou branku Chumlenovi, který ho podle hesla „čím víc rána, tím víc gól“ napálil ze dvou metrů o břevno do branky. Řezáč neměl nárok – 1:4.

Pak už to byl zápas poměrně jednotvárný. Domácí se v křeči snažili útočit, nicméně postrádali kvalitu a klid. Naopak hosté v dobrém rozpoložení větrali otevřenější Kunratickou obranu z brejků. Pro Kunratického diváka to nebyla hezká podívaná. Domácí nakonec inkasovali ještě dvakrát. Nejdříve se deset minut před koncem trefil těsně po svém příchodu na hřiště Pekárek – 1:5.

Hattrick nakonec završil Kuč, který tak uzavřel skóre na konečných 1:6. Kunratice tak trochu nechtěně připomínají divákovi výsledkově představení, které v první lize předvádí Příbram. Spoustu branek, ofenzivní podívaná, ale bodu spíš méně než více. V dalším utkání zavítají Kunratice na Lhotku na hřiště Tempa, kde se utkají s místní rezervou. Nezbývá než doufat, že umělá tráva a umělé osvětlení bude mít na Kunratické hráče pozitivní efekt.

Sestava: Řezáč – Vostárek (79‘ Černík), Cihelka, Glos, Holas – Šimon, Mareš (73‘ Ron), Alba, Hajduch – Kuděj, Kadlec (61‘ Fejfar)

Branky: 13‘ Kuděj – 6‘ Kodr, 11‘, 27‘ a 84‘ Kuč, 49‘ Chumlen, 79‘ Pekárek