Po domácí výhře nad posledními Bohnicemi nastupovaly Kunratice v dalším utkání na hřišti Hájů, kterým měly co vracet, jelikož poslední vzájemný zápas prohrály gólem z posledních minut utkání. Háje v prvním jarním kole prohrály na půdě Uhříněvsi, a tak se Kunratice v případě výhry mohly před svého soupeře posunout v tabulce.

Do utkání však vstoupili lépe domácí, kteří měli i první tutovku. S tou ale naložili, stejně jako v průběhu zbylého zápasu, velmi špatně. Brankář Řezáč nakonec ani zasahovat nemusel. I po úvodní šanci se hrálo více na polovině Kunratic. Hostům chyběl lepší pohyb a domácí byli úspěšnější v převážné většině soubojů.

Udeřilo ale na druhé straně, když si Alba našel Řezáčův výkop a mazácky přeloboval domácího brankáře – 0:1. Hostům branka pomohla a hra se vyrovnala. Paradoxně v tu chvíli ale udeřily Háje. Řezáč pod tlakem odkopl jen k soupeři, v souboji pak glos sice vybojoval míč, ten se ale odrazil k Novákovi do ideální pozice a ten sám před Řezáčem nezaváhal – 1:1.

Poté měly mírně více ze hry Kunratice, ale Kuděj ani v jedné ze svých velkých příležitostí neuspěl. Nejdřív si míč nezpracoval ideálně a v trochu krkolomné pozici zamířil mimo branku. Ve druhém případě se protlačil přes obránce, ale sám před brankářem zakončoval nedůrazně a jeho neumístěnou střelu brankář v pohodě kryl.

Kuděj se ale nakonec ještě do přestávky dočkal. Alba na polovině hřiště vybojoval míč a vysunul do křídla Hajducha. Ten stříleným přízemním centrem našel před brankou právě Kuděje, který předskočil obránce a poslal míč mimo dosah brankáře – 1:2. Do kabin tak nakonec odcházeli spokojenější hráči Kunratic.

Ve druhé půli měli hráči Hajů několik vynikajících šancí na vyrovnání. Nejprve po dlouhém míči naprosto propadli hráči Kunratic a nechali před Řezáčem hned trojici osamocených hráčů. Ti si však počínali zbrkle a střela z první zamířila mimo Řezáčovu branku. Následně zahrávali domácí dokonce penaltu po ruce ve vápně. Domácí exekutor však tíhu situace vůbec neunesl a jeho špatně kopnutou penaltu Řezáč v pohodě zlikvidoval.

A tak opět udeřili hosté po akci, která se velmi podobala jejich druhému gólu. Tentokrát utekl po křídle Alba, který našel před bránou stříleným centrem Hajducha, a ten v pádu zakončil přesně – 1:3. Alba slavil branku tak vehementně, že nebýt vysoké zdi v rohu hřiště, možná by ho ještě dnes hledali po okolí.

Další branky už zápas nepřinesl, a tak Kunratice zvládly navázat na domácí tříbodový úspěch a druhou jarní výhrou se posunuly do první poloviny tabulky. V dalším zápase čeká na kunratické fotbalisty Troja, která naopak na jaře zatím dvakrát prohrála. Po podzimním fiasku mají Kunratice dost co vracet i tomuto soupeři. Utkání se po dohodě klubů odehraje už na travnatém povrchu v Kunraticích v sobotu 23.3. od 15:00 hodin.

Sestava: Řezáč – Lipold (86‘ Černík), Glos, Luňák, Vostárek – Hajduch (84‘ Fejfar), Alba, Němec, Holas, Ron (69‘ Mičica) – Kuděj (77‘ Kadlec)

Branky: 22‘ Alba, 36‘ Kuděj, 83‘ Hajduch – 32‘ Novák