18. KOLO: KUNRATICE – TROJA 7:1 (4:1) : DEMOLICE SOUPEŘE A TŘETÍ JARNÍ VÝHRA

K třetímu jarnímu, druhému domácímu a prvnímu zápasu na travnatém povrchu nastoupili hráči Kunratic před početnou návštěvou za příjemného počasí proti týmu Troji. Té měli Kunratičtí dost co vracet, když na podzim vedli na hřišti svého soupeře již 3:0, ale nakonec ostudně 6:3 prohráli. V odvetě mohli domácímu týmu pomoct navrátilci Mareš s Mičicou. Tým se naopak musel nově obejít bez pracujícího Hajducha, a také Lipolda, který z osobních důvodů ukončil své působení v A-týmu.

Zápas začal poměrně opatrně. Aktivnější byli domácí, ale první šanci měli hosté po centru ze standardní situace. Osamocený hostující hlavičkář však netrefil branku, a tak Řezáč ani nemusel zasahovat. Postupem času si však domácí vytvářeli čím dál větší tlak, který byl chvílema až drtivý. Množství standardních situací, rohů a centrů do šestnáctky měli domácí nespočet. Zejména Albovy rohy doslova volaly po gólu. Hostující obrana ale s vypětím všech sil, s pomocí břevna, a i díky střelecké nemohoucnosti domácích hráčů, odolávala poměrně dlouho.

Až po dvaceti minutách získal na vlastní půlce míč Vostárek, který hru zrychlil dlouhým pasem na Albu. Ten utekl domácí obraně a našel před bránou úplně volného Kuděje, který před prázdnou brankou nezaváhal – 1:0. Hned za pět minut bylo pro domácí ještě veseleji. Po standardní situaci míč propadl ke Kudějovi, který zaskočen situací sám před brankářem míč v podstatě netrefil. Dobíhající Mareš ale dokázal být rychlejší než gólman a balon se nakonec odrazil zpátky ke Kudějovi, který ho protlačil do branky – 2:0.

Mírná ztráta koncentrace zavinila vzápětí snížení. Bránící hráči nezachytili náběh Toušky při standardní situaci z poloviny hřiště. Hráč Troji měl ještě čas si mít zpracovat a procedil ho skrz Řezáčovy ruce do brány – 2:1. To hosty nakoplo a hra pak byla nějakou dobu vyrovnaná, ale bez větších šancí na obou stranách. Kunratice si opět pomohly standardkou. Luňákův roh trestuhodně podskočil hostující gólman a na zadní tyči číhající Kuděj uklidil míč hlavou do branky, čímž završil svůj hattrick – 3:1.

A ještě do poločasu přidaly Kunratice čtvrtou branku. Alba rozehrál s Vostárkem roh na krátko. První centr mu sice obrana srazila. Míč se však k Albovi vrátil a druhý centr si našel nikým nehlídaný Mareš, který ho opět hlavou poslal mezi tři tyče – 4:1. Do kabin se tak odcházelo za stavu, který dal nejednomu škarohlídovi vzpomenout právě na podzimní souboj těchto soupeřů, kdy Kunratice svůj nadějný náskok promrhaly.

Veškeré obavy však rozptýlil hned dvě minuty po začátku druhé půle nezastavitelný Kuděj, který po Vostárkově autu a Holasově centru napálil míč nechytatelně do branky – 5:1. Pak se dostala více do hry také Troja, která kombinovala a sympaticky se snažila s výsledkem něco udělat. Její hru však provázely velké chyby. Navíc asi v jediné tutovce hostujícího mužstva neuspěl proti Řezáčovi Zubatý, který sice pěkně posadil Holase zasekávačkou na zadek, pak ale ani netrefil branku.

A tak přišel opět trest na druhé straně. Hostující kombinaci přečetl domácí stoper Glos, který pak vyvezl míč a vyslal do samostatného úniku Albu, který lišácky přehodil nešťastného hostujícího brankáře – 6:1. Další tenisový výsledek odmítl o deset minut později svým premiérovým gólem v Kunraticích Němec, který si narazil s Marešem a uklidil míč do sítě – 7:1.

Poté se zápas spíše jen dohrával a Kunratice tak přesvědčivě dokráčely k třetí jarní výhře ve třetím jarním utkání. Naopak hosté se na jaře zatím trápí a schytali už druhý sedmibrankový debakl. V dalším utkání vyjedou Kunratice na hřiště předposledního týmu ze Strašnic, kde budou chtít navázat na zatím povedená jarní představení. Utkání se hraje v sobotu 30. března od 10:45 hodin ve Strašnicích.

Sestava: Řezáč (81‘ Bartoušek) – Vostárek, Luňák, Glos, Mičica – Holas, Němec – Ron (53‘ Fejfar, 78‘ Kadlec), Mareš (73‘ Černík), Alba – Kuděj

Branky: 19‘, 24‘, 42‘ a 47‘ Kuděj, 44‘ Mareš, 57‘ Alba, 71‘ Němec – 25‘ Touška